Billie Eilish, dünyaca ünlü müzik festivalinde dublör kullandığını açıkladı

Şarkıcı, "Dublörü sahnenin arkasına koydum, ışıklar yanarken orada durdu ve herkes ben olduğumu sandı" dedi

(AP)

Billie Eilish, Coachella 2022 Festivali'ndeki performansında dublör kullandığını açıkladı.

20 yaşındaki şarkıcı, bu hafta Apple Music 1'de Matt Wilkinson'a verdiği röportajda, nisandaki Coachella Vadisi Müzik ve Sanat Festivali'ndeki performansının bir bölümünde dublör kullandığını söyledi.

Eilish, "Coachella'nın başlangıcında, gösterideki dansçılarımdan birini dublörüm olarak kullandım" dedi.

Ona daha önce gösterilerde giydiğim kıyafetlerden birini giydirdim.

Siyah bir peruğumuz vardı, peruğa topuzlar yaptık, dublöre maske ve güneş gözlüğü verdik ve benim ayakkabılarımla çoraplarımı giydi.

Happier Than Ever şarkısının solisti, "Dublörü sahnenin arkasına yerleştirdim, ışıklar yanarken orada durdu ve herkes ben olduğumu sandı" diye ekledi.

Ve kimse onun ben olmadığımı bilmiyordu, kelimenin tam anlamıyla kimse bilmiyordu. Ve o oradayken ben sadece büyük siyah bir ceket, trafik yeleği ve kapüşonlu giydim ve gözlük taktım.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Eilish bunu, Wilkinson'ın festival molalarında sahne alan diğer sanatçıları gizli gizli izlemeye gidip gitmediğini sorması üzerine açıkladı.

"Evet ama o zamanlar farklı biriydim ve işe yaramadı! Yine de bunu ara sıra farklı yerlerde yaptım ve yapabildiğinde gerçekten güzel oluyor" diye yanıtladı.

Eilish, 24 Haziran'da Somerset'teki Pilton köyünde düzenlenen Glastonbury festivalinde konser vermeye hazırlanıyor.

Pop yıldızı, cuma günü 22.15'te ana şarkıcı olarak Pyramid Stage'de bir buçuk saat boyunca sahne alacak ve konser 23.45'te sona erecek.

Şarkıcı sahneye Sam Fender, Robert Plant & Alison Krauss ve Wolf Alice'ten sonra çıkacak.

Eilish, 20 yıl 6 ayla Glastonbury'de ana şarkıcı olan en genç solo sanatçı olacak. Glastonbury'de bir grubun üyesiyken baş sanatçı olarak sahneye çıkan en genç şarkıcı 1997'de 20 yıl 3 aylıkken konser veren, Birleşik Krallık grubu Ash'in üyesi Mark Hamilton'dı.

Şarkıcı, Glastonbury'deki ilk konserini 2019'da, pazar öğleden sonra Other Stage'de vermişti.

Eilish'in geçen yıl çıkan ikinci albümü Happier Than Ever, geniş çapta övgü toplamıştı. The Independent'ın albüme 4 yıldız verdiği incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Albüm, Eilish'in 2019'daki ilk albümü When We All Fall Asleep, Where Do We Go?'dan iki yıl sonra piyasaya çıktı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Aylin Şener

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU