Eski Katar Prensesi evinde ölü bulundu

45 yaşındaki Kasia Gallanio sert bir yasal mücadelede üç kızının velayetini kaybetmişti

(Instagram/kashounia)

Salı günü çıkan haberlere göre eski bir Katar prensesi, İspanya'nın Marbella tatil kentindeki evinde ölü bulundu ve aşırı dozda uyuşturucu kullandığından şüpheleniliyor.

Fransız Le Parisien gazetesinin haberine göre, üç kızının velayetini kaybeden 45 yaşındaki Kasia Gallanio, İspanya'da yaşarken alkoliklik ve depresyonla mücadele ediyordu.

Kadının cansız bedeni pazar günü mülkün içinde polis tarafından bulundu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Los Angeles'ta doğan Polonya asıllı Gallanio, Katar Emiri'nin şu an 73 yaşındaki amcası Abdülaziz bin Halife el-Tani'yle 2004'te evlenmiş ve çiftin üç kızı olmuştu.

Ne var ki çift, el-Tani'nin en büyük çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu yönündeki iddiaların ardından 10 yıldan uzun süren sert bir velayet mücadelesi vermişti. El-Tani iddiaları her seferinde reddetti.

Gallanio çiftin evlerinden birinde, Marbella'da yaşarken üç çocuk Paris'te yaşayan babalarının yanında kaldı.

Eski prensese henüz otopsi yapılmadı.

Gallanio'nun eski eşi Katar'da devlet bakanıydı fakat uzun yıllardır Fransa'da yaşıyor. 1990'larda Katar liderine karşı düzenlendiği iddia edilen başarısız darbe sonrasına görünüşe göre sürgüne gönderilmişti.

El Tani, üç kızıyla birlikte Champs-Elysees yakınlarındaki lüks Avenue Montaigne'de yaşıyor.

Eski prensesin Marbella'daki yakın arkadaşı Louis Spagnuolo, ülkedeki yabancılara özel İspanyolca yayın yapan Olive Press gazetesine, Gallanio'nun alkolik olmadığını ve "uyuşturucuya karşı" olduğunu söyledi.

Onu çok ama çok iyi tanıyordum ve bu haber beni kahretti.

Çok iyi bir insandı ve onu tanıyanlar tarafından çok sevilirdi.

Kızlarını inanılmayacak kadar çok seviyordu ve onları asla terk etmezdi. Uyuşturucuya kesinlikle karşıydı ve asla bir alkolik olmadı.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/world

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU