Johnny Depp, Heard için ifade veren psikiyatr konuşurken yüzünü kapatıp güldü

Doktordan, Depp'in sette kulaklık kullandığı iddiasına dair daha önce verdiği ifadeye açıklık getirmesi istendi

Johnny Depp mahkeme salonunda gülerken (Fairfax County mahkemesi)

Johnny Depp, Amber Heard'ün avukat ekibinin çağırdığı psikiyatristin hararetli çapraz sorgusunda duygularını zapt etmekte zorlanıyor gibiydi.

Dr. David Spiegel 23 Mayıs Pazartesi günü, eski eşinin Heard'e açtığı milyonlarca dolarlık iftira davasında Heard lehine ifade vermek için kürsüye çıktı.

Depp'in avukatı, Spiegel'in daha önce verdiği ve Karayip Korsanları (Pirates of the Carribean) oyuncusunun sette kulaklık kullanmasının uyuşturucu ve alkol bağımlılığı sonucu meydana gelen zayıflık veya bozulmaya işaret edebileceğini öne sürdüğü ifadesini sorguladı.

Depp, bazen sette müzik dinlemek için kulaklık taktığını kabul ederken, Heard'ün hukuk ekibiyse oyuncuya film çekimlerinde repliklerin bu cihaz aracılığıyla verildiğini öne sürdü.

Spiegel buna şöyle yanıt verdi:

Oyunculara tüm senaryonun düzenli olarak kulaklıklar aracılığıyla verildiğine inanmıyorum. Bunu inanılması güç buluyorum.

Avukat, "İnanması zor bulduğunuz şey efendim, senaryonun her satırının kulaklıktan aktarılmasıydı" diye cevapladı.

Bunun gerçekleştiği fikrini nereden edindiniz?

Spiegel bu bilgiyi, "mahkeme incelemesinde okuduğunu" söylediği "mahkeme kanıtlarından" edindiğini belirtti.

Avukat daha sonra, psikiyatristin Marlon Brando'nun da kulaklık kullandığını bilip bilmediğini sordu.

Sorunun kafasını karıştırdığı anlaşılan Spiegel, "Ölmedi mi? Yani cevap hayır, şu an kulaklık kullanmıyor" dedi.

Depp'in eliyle yüzünü kapattığı ve cevaba karşılık kahkaha attığı görüldü.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Çapraz sorguda ayrıca Spiegel'e ilk ifadesi ve "Depp'e aptal demeye karar verdiği koşullar" da soruldu.

Doktor, Depp'i "aptal" olarak değil, daha ziyade "planlama konusunda bir aptal" olarak nitelendirdiğini, bunu da aktörün geçmişte bir ifade için Avrupa'dan bir gece önce yola çıkma kararı alması nedeniyle yaptığını açıklamaya çalıştı.

Spiegel, "Dahil olduğunuz bir dava için önemli bir şey yapacaksanız, bunun için bir gece önce gelmenizin aptallık olacağını düşünüyorum" dedi.

Depp, Heard'ün 2018'de The Washington Post için kaleme aldığı görüş yazısında kendisine şiddet uyguladığına işaret ettiği ve aktörün eskisi gibi önde gelen Hollywood rolleri almasına mani olduğu iddialarıyla eski eşine 50 milyon dolarlık dava açmıştı.

Depp'i kendi aleyhine "karalama kampanyası" düzenlemekle suçlayan ve söz konusu davayı "taciz ve istismarın" devamı şeklinde niteleyen Heard de 100 milyon dolarlık bir karşı dava açmıştı.

Artık son konuşmaların yapıldığı ve karara doğru ilerleyen Depp-Heard davasının canlı güncellemelerini buradan takip edebilirsiniz.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/films

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU