Ekonomiyi eleştiren MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy disiplin kuruluna sevk edildi

Ersoy, "Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor" diye konuşmuştu

MHP lideri Bahçeli, Ersoy'a arabasını hediye etmişti. Fotoğraf: Twitter @bakiersoymhp

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy'un, parti politikalarına aykırı açıklamalarından dolayı tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Ne demişti?

Ersoy, Kayseri'de katıldığı televizyon programında ekonomi hakkında açıklamalarda bulunmuştu.

Enflasyon rakamları ve Türkiye ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Ersoy, vatandaşın enflasyondan "inanılmaz derecede muzdarip" olduğunu belirterek şunları söylemişti:

Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor.

Bahçeli araba hediye etmişti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 2019 yılında "06 BJK 001" plakalı 1988 model Ford Mustang marka otomobilini hediye olarak Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'a vermişti.

Ersoy da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Liderimiz Devlet Bahçeli beyefendinin şahsımı onurlandırarak hediye olarak emanet ettiği mustang marka aracını elini öpüp hayır duası ile teslim aldım, Bu manevi hediye ailemizin kutsal emanetlerinden sayılarak kuşaktan kuşağa aktarılacaktır,Rabbim Liderimize uzun ömürler versin" ifadelerini kullanmıştı.

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU