Eski Pentagon yetkilileri, UFO görevindeki mühendisin evine "kurt adam" geldiğini söyledi

"İki bacağı üzerinde yürüyordu, camdan içeri baktı"

UFO araştırma görevinde yer alan mühendisin ailesinin iddiaları, ABD'deki UFO araştırmalarını yeniden gündeme getirdi (Pixabay)

Eski Pentagon yetkilileri, UFO araştırmasına giden bir kişinin ailesinin bahçelerinde kurt adam benzeri bir yaratık gördüğünü belirtti.

2004'te ABD Donanması'na ait USS Nimitz savaş uçağı gemisinden havalanan pilot David Fravor, Kaliforniya açıklarındaki uçuşu sırasında ne olduğunu tanımlayamadığı sıradışı bir cisimle karşılamıştı.

2020'de verdiği bir söyleşide Fravor ve pilot Alex Dietrich, kendileriyle birlikte iki kişinin daha bu cismi gördüğünü iddia etmişti.

Bunun üzerine araştırma amacıyla aynı gemiden havalanan pilot Chad Underwood'un uçağı İleri Bakan Kızılötesi (Forward Looking InfraRed) teknolojisine sahip kamerayla donatılmıştı. Underwood'un uçağındaki FLIR kamerası tuhaf şeklinden ötürü "Tic Tac" adı verilen bu nesnenin görüntüsünü kaydetmişti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

2017'de ABD'nin önde gelen gazetelerinden New York Times bu olayı haberleştirerek görüntüyü yayımlamıştı. Pentagon ise 2020'de kendi kayıtlarından "Nimitz olayına" ve benzer başka olaylara ilişkin görüntüleri resmen paylaşmıştı.

Military.com sitesinde 7 Mart'ta yayımlanan bir söyleşide, Pentagon'un kimliği açıklanmayan, ABD Donanması'nda istihbarat alanında çalışan kıdemli bir mühendisi "Tic Tac"i araştırmak için 2009'da görevlendirdiği ortaya çıktı.

Pentagon'a bağlı eski ABD Savunma İstihbarat Örgütü çalışanı olan ve 2008-2010 arasında UFO araştırma projesi İleri Seviye Hava Tehdidi Tanımlama Programı'nı (AATIP) kuran ekipte yer alan James Lacatski ve kendisiyle birlikte çalışan biyokimya uzmanı Colm Kelleher, görevin ardından mühendisin ailesinin tuhaf olaylar yaşadığını aktardı.
 


Lacatski ve Kelleher, 4,5 ay süren araştırma görevinin ardından Virginia eyaletindeki evine dönen mühendisin kendileriyle iletişime geçerek, eşinin ve küçük çocuklarının "iki bacağı üstünde yürüyen, kurda benzer bir yaratığın evin camlarından içeri baktığını gördüğünü" iddia ettiğini söyledi.

İddialara ilişkin Pentagon'daki yetkililerden herhangi bir doğrulama gelmedi.

Son yıllarda UFO'lar ABD gündeminden düşmüyor

Pentagon, 5 Haziran 2021'de ABD yönetimine bir UFO raporu sunmuştu.

Dokuz sayfalık bu rapor, bilim insanlarını yeterince tatmin etmese de uzun yıllar boyunca UFO'ların varlığını inkar eden ABD'nin artık bu gizemli fenomeni resmen tanıdığı anlamına geldi.

Pentagon ayrıca 2020'de Tanımlanamayan Hava Olguları Görev Gücü adlı bir araştırma birimi kurduklarını duyurmuştu.Independent Türkçe, Military.com, Futurism

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU