MHP'de cumhur ittifakı depremi: Bir disiplin, bir görevden alma

MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta "Cumhur ittifakı olmazsa olmazımız değil" demişti

MHP Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Cumhur İttifakı ruhuna aykırı faaliyetlerinden dolayı MHP Samsun İl Başkanı görevden alınmıştır. MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta'nın da Merkez Disiplin Kurulu'na sevki hususunda gerekli çalışmalar başlatılmıştır" denildi.

Bu depreme neden olan gerilim AK Parti'nin ilde 7 belediye isteyen MHP'ye 2 belediye bırakmasıyla başladı. MHP'li Usta AK Parti'yi eleştirip, "Jest ile rest arasında bir harf farkı var. İttifak olmazsa olmazımız değil" demişti.

"Bir ilçede Milliyetçi Hareket Partisi çok güçlü olarak görülüyor ve vatandaş istiyorsa bunun MHP'ye bırakılmaması ittifakın toplam oyuna zarar verir. Biz bu açıdan hakkaniyetli olunmasını gerektiğini ifade ediyoruz. Çünkü seçmen davranışlarına uygun hareket edilmesi lazım."


MHP Samsun İl Başkanı Tekin ise, Samsun'da katıldığı bir TV programında "Samsun'da hiçbir partiyle pazarlık masasına oturmadık. AK Parti veya herhangi bir partiyle bir görüşme, pazarlık ve anlaşma söz konusu değil. Samsun'da ittifak yapılıp yapılmayacağı henüz netlik kazanmadı. Olursa hangi kapsamda yapılacağı da belirsiz. MHP'nin görüşleri dikkate alınmazsa yarışmaktan yanayız" demişti.

 

 

 

 

 

DAHA FAZLA HABER OKU