İsmail Küçükkaya: Binali Yıldırım’a hakkımı helal etmiyorum

Ortak yayından önce Ekrem İmamoğlu ile görüştüğü için eleştirilen Küçükkaya, Binali Yıldırım’ın her şeyi bildiğini savunarak “Onu Allah’a havale ediyorum” dedi

23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimi öncesi yapılan ortak yayın öncesi The Marmara Oteli’nde Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşme nedeniyle iktidar çevresinden büyük eleştiri alan yayının moderatörü İsmail Küçükkaya, “Binali Yıldırım’a hakkımı helal etmiyorum” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Fox TV’de bu sabahki yayınında konu hakkında konuşan Küçükkaya, görüşmeden Binali Yıldırım ve danışmanın haberi olduğunu belirterek şunları söyledi:

Ben Binali Yıldırım’a hakkımı helal etmeyeceğim. Neden biliyor musunuz? Çünkü o her şeyi biliyor. Onun danışmanı her şeyi biliyor. Türkiye’nin gözü önünde olup bitenleri… Kendisine baskı yaptılar. Belki yanlış bilgiler verildi. Normalde kendi kendime kalsam hakkımı helal ederim. Ben kimlere ne haklar helal ettim.

Ama bu defa ben Binali Yıldırım’a hakkımı helal etmeyeceğim. Allah’a havale ediyorum kendisini. Her şeyi bilmesine rağmen. Neden biliyor musunuz? Çünkü maalesef annem her şeye tanık oldu. Annem İstanbul’da kalmayı sevmemesine rağmen, diş tedavisi için bendeydi. Yaşadığım bu süreci maalesef onun yanında konuşmak zorunda kaldım. O nedenle ben Binali Yıldırım’a hakkımı helal etmiyorum. Kendisini Allah’a havale ediyorum.

 

Independent Türkçe 

DAHA FAZLA HABER OKU