Barış Pehlivan: Bir tetikçinin Mansur Yavaş hamlesi

“Bir tetikçinin kalemiyle Mansur Yavaş’ı yıpratacaklarını düşünmeleri de ne garip bir kafa, orasını anlamak hayli zor”

Fotoğraf: ankara.bel.tr

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’a yönelik MHP cephesinden gelen tepkileri hatırlattığı yazısında “Çok yakın zamanda Mansur Yavaş hakkında bir karalama kitabı da çıkacakmış” dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Pehlivan, bugünkü köşe yazısında Yavaş-MHP gerilimini hatırlattı:

Ne dedi Devlet Bahçeli: “Mansur Yavaş bundan sonra dikkat etsin, arkasında bir ülkücü nefes var!”  Hemen ardından, Alparslan Türkeş Vakfı’na yapılan son baskında da yine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı hedef alındı. Yani her ne kadar Yavaş polemiğe girmek istemese de işi pek kolay görünmüyor.

“Çok yakın zamanda Mansur Yavaş hakkında bir karalama kitabı da çıkacakmış” diyen Pehlivan, kitabın yazarı hakkında şunları söyledi:

Yazarı da tanıdık, Ergenekon kumpasları döneminin tetikçilerinden biriymiş. Hatta emekli amirallerin Montrö açıklaması sürecinde tekrar piyasaya sürülen kişiymiş. Bilen biliyor, o isim Melih Gökçek’in televizyon kanalında çalışıyor. İşte bunu bilenler de “Gökçek Yavaş’a karşı kitap yazdırdı” dedikodularını çıkarıyormuş. Hani, haksız da değiller gibi. Neyse bir tetikçinin kalemiyle Mansur Yavaş’ı yıpratacaklarını düşünmeleri de ne garip bir kafa, orasını anlamak hayli zor.

 

Cumhuriyet, Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU