Moda tasarımcısı Erdem Moralıoğlu, Britanya İmparatorluk Nişanı aldı

44 yaşındaki tasarımcının kıyafetlerini Michelle Obama ve Nicole Kidman gibi isimler giymişti

Erdem Moralıoğlu, Londra'daki prestijli Kraliyet Sanat Okulu'nda eğitim görmüştü (Instagram/@erdemlondon)

Moda tasarımcısı Erdem Moralıoğlu'na Britanya İmparatorluk Nişanı verildi.

Britanyalı bir anneyle Türk bir babanın oğlu olarak Kanada'nın Montreal şehrinde dünyaya gelen Moralıoğlu, Birleşik Krallık'ta yaptığı kıyafet tasarımlarıyla büyük ses getirdi.

Moralıoğlu, çarşamba günü Windsor Kalesi'nde düzenlenen törende Kraliyet Prensesi Anne Elizabeth Alice Louise Mountbatten-Windsor tarafından Britanya Kraliyet Madalyası'yla ödüllendirildi.

Törene eşi Philip Joseph'la katılan 44 yaşındaki tasarımcı, madalyayı moda sektörüne yaptığı katkılar için aldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Tasarımcının ikiz kız kardeşi Sara, "Kanada'da büyüyüp, televizyonda gördüklerimiz dışında moda dünyasıyla hiçbir temasımız olmadığı düşünüldüğünde, bu gerçekten sıradışı" dedi.

2005'te kendi markası Erdem'i oluşturan Moralıoğlu'nun tasarladığı kıyafetleri giyenler arasında Cambridge Düşesi Catherine Elizabeth Middleton, eski ABD First Lady'si Michelle Obama, oyuncu Keira Knightley ve Nicole Kidman bulunuyor.

Törende Ejderhanı Nasıl Eğitirsin adlı fantastik kitap serisinin yazarı Cressida Cowell da çocuk edebiyatına yaptığı katkılar nedeniyle Britanya Kraliyet Madalyası'yla ödüllendirildi.

2003'te yayımlanan Ejderhanı Nasıl Eğitirsin, daha sonra 2010'da animasyon film olarak sinemaya da uyarlanmıştı.Independent Türkçe, Vogue, Evening Standard

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU