MHP'den İmamoğlu'na tepki: Sadece kendi dalında oynasa olağan karşılanabilir

MHP'li Semih Yalçın, "Ekrem Efendi’nin siyasi hesabı; Kemal Kılıçdaroğlu’nu ekarte ederek Cumhurbaşkanlığı adayı olmak, İstanbul’a hizmet dururken bolca yatırım yaptığı İP’in ve özellikle de HDP’nin oylarıyla kazanmak" ifadesini kullandı

Fotoğraf: AA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul dışına yaptığı ziyaretleri eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye verdiği yanıtta "Bazı siyasiler yorum yaparken çok dikkatli olsunlar. Gümüşhane'de MHP adına belediye başkanlığı yapmış, İBB’ye de 1.5 sene hizmet yapmış bir insanın adına manevi bir hizmeti yaptıktan sonra benim oraya niye gittiğimi sorgulayacağına bana bir tebrik telefonu açsaydı kıymetli genel başkan, mutlu olurdum" ifadesini kullanmıştı.

İmamoğlu'nun bu sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Twitter üzerinden tepki gösterdi.

Bir dizi paylaşımda bulunan Yalçın, "Genel Başkanımıza cevap vereceğim diye iyice laubalileşen E.İmamoğlu, cumhurbaşkanı adaylığı hayallerini seçilmiş cümlelerin arkasına gizlemeye çalışan bir şark kurnazı, bir siyasi ip cambazı" ifadesini kullandıktan sonra şöyle devam etti:

Siyasi polemiklere girmeme gayretinde görünüyor ama aslında bundan beslenmeyi umuyor. Güneş nasıl balçıkla sıvanmazsa laf cambazlığıyla da asıl niyetin üzeri örtülemez. Elbette Cumhurbaşkanlığına adaylık her siyasetçinin hakkı... Lakin hak talebi ucuz şark kurnazlığıyla süsleniyorsa bunda bir bit yeniği var demektir. İmamoğlu cambazı, sadece kendi dalında oynasa olağan karşılanabilir. Ama o, CHP’den HDP’ye ‘ip’ uzatıyor, sonra üzerinde tehlikeli hareketler yapıyor.  İstanbullu kendisinden hizmet beklerken o, yurdun çeşitli yerlerinde İP’li ve HDP’lilerle taklalar atıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"İmamoğlu cumhurbaşkanlığını hedefliyor"

İmamoğlu için "Ekrem Efendi" ifadesini kullanan Yalçın, İmamoğlu'nun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ekarte ederek  cumhurbaşkanı adayı olmayı hedeflediğini öne sürdü.

Yalçın şöyle devam etti:

İstanbul’a hizmet dururken bolca yatırım yaptığı İP’in ve özellikle de HDP’nin oylarıyla kazanmak. Bu kirli hesap milletten döner. Diyarbakır’a sergi bahanesiyle gidip HDP’lilerle poz verirken, evlatlarını HDP-PKK teröründen kurtarmaya çalışan aileleri, Diyarbakır annelerini görmezden gelmesi; Ekrem Efendi’nin ikiyüzlülükten de öteye pişkin ve utanmaz politika anlayışını yansıtıyor. Daha İstanbul’a hizmette olgunlaşmadan ham meyve misali vatandaşın boğazına oturmaya, cin olmadan adam çarpmaya yeltenen bu politika akrobatının ipi ilk fırsatta halk tarafından çekilir.

İmamoğlu’na tavsiyemiz, cücelerle ikiyüzlülerin gerçek ebadını uzaktan geniş yansıtan konkav siyaset aynasına yakından ve “İYİ” bakması… O zaman, asıl niyetini gizlemek için robotlaştırdığı mürai çehresinin nasıl keçeleştiğini de fark eder.

 

 

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU