İlkokulda Squid Game alarmı: Öğrenciler "Kırmızı Işık, Yeşil Işık" oynuyor

Yönetim, arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini belirtti

Netflix CEO’su Ted Sarantos, 17 Eylül'de yayımlanan Squid Game'in platformun en çok izlenen dizisi olma yolunda ilerlediğini söylemişti (Netflix)

Belçika'da bir okul, bahçede öğrencilerin Squid Game dizisindeki oyunları canlandırması üzerine alarma geçti.

Valon Bölgesi'ndeki Hainaut'da yer alan Erquelinnes Béguinage adlı ilkokulda öğrencilerin dizideki oyunları canlandırması yetkilileri endişelendirdi.

Okul yönetimi, salı günü Facebook hesabı üzerinden velilere uyarıda bulunduğu bir gönderi paylaştı:

Değerli veliler, Squid Game adlı diziyi muhtemelen duymuşsunuzdur. Bu dizide karakterler farklı çocuk oyunları oynuyor. Kaybedenler de eleniyor, yani öldürülüyor. Dizi, şiddet içerikli sahneleri nedeniyle 18 yaş altındakilere yasak. Öğrencilerimiz, dizide yer alan 1-2-3 güneş oyununu oynuyor ve kaybeden kişiye dayak atıyor.

1-2-3 güneş oyunu, dizideki Kırmızı Işık, Yeşil Işık adlı oyuna denk geliyor. 

Yönetim, okulda oynanan oyunları dikkatle takip ettiklerini belirtirken, velilerden de çocuklarıyla konuşarak bu oyunların zararlı sonuçlara yol açabileceğini anlatmalarını istedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Okulun Facebook'taki mesajına 2 bine yakın yorum gelirken, gönderi yaklaşık 37 bin kez paylaşıldı.  

Yönetim, dizideki oyunları oynayıp arkadaşlarına zarar vermeyi sürdüren öğrenciler hakkında disiplin cezası uygulanabileceğini de belirtti.

Popülerliği her geçen gün hızla artan Güney Kore yapımı Squid Game dizisinde borca batmış çaresiz kişiler, gizemli bir örgütün hazırladığı platformlardaki çocuk oyunlarını oynayarak yüksek miktarlarda para kazanmak için birbirleriyle mücadele ediyor. Oyunların sonunda kaybedenler öldürülüyor.Independent Türkçe, Brussels Times

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU