Yeni bir araştırmayla en popüler James Bond belirlendi

James Bond'u Daniel Craig’in ardından kimin oynayacağı tartışılırken söz konusu araştırma eski oyuncuları birbiriyle kıyasladı

James Bond'u bugüne kadar Sean Connery (en solda), Roger Moore (soldan ikinci), Daniel Craig (ortada), Timothy Dalton (sağdan ikinci), Pierce Brosnan (en sağda) gibi isimler canlandırdı (MGM)

Yeni bir araştırma James Bond'u bugüne kadar canlandıran aktörler arasında en çok Timothy Dalton'ın popüler olduğunu ortaya çıkardı. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dalton, Ian Fleaming'in yarattığı ikonik MI6 ajanını ilk kez 1987 yapımı The Living Daylights'da canlandırmıştı. Dalton rolü o dönem Roger Moore'dan devralmıştı. Ünlü aktör 007'ye 1989 yapımı Licence To Kill'de de hayat vermişti. 

Bugüne kadar meşhur karakteri 6 aktör canlandırdı. 

Screen Rant'in bildirdiğine göre Casumo şirketinin gerçekleştirdiği araştırmada söz konusu 6 aktörün roldeki popülaritesi sıralandı. IMDb verileriyle hazırlanan listede Dalton, 10 üzerinden 7,3 puanla ilk sırada yer alırken onu 7,2 puanla Daniel Craig izliyor. 

Öte yandan üçüncü sıradaki Sean Connery 6,9 puan aldı. İlk üç sıradaki ismi Pierce Brosnan, Roger Moore ve George Lazenby takip etti. 

Bununla birlikte popüler kültür haberleri yapan LADbible'ın Twitter hesabından sorduğu "En popüler James Bond kim?" sorusuna verilen yanıtlar, We Got This Covered'a göre hayranların Sean Connery'yi tercih ettiğine işaret ediyor. 

 

 

Tıpkı eski aktörlerin hangisinin daha iyi olduğunun belirlenememesi gibi Daniel Craig'den sonra Bond'u kimin devralacağına yönelik tartışma da hayli hararetli. İsmi geçen oyuncular arasında Tom Hardy, Idris Elba, Henry Cavill, Regé-Jean Page yer alıyor.

Craig'in son kez Bond olarak görüldüğü Ölmek İçin Zaman Yok (No Time To Die) 1 Ekim'de vizyona girdi. 

 

Independent Türkçe, Screen Rant, We Got This Covered 

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU