Bahçeli'nin Afganistan açıklamasını eleştiren Akşener'e Semih Yalçın'dan yanıt

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından Paylaştığı mesajlarda Meral Akşener’i hedef aldı

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Meral Akşener'den "Densiz Müdire" diye bahsetti / Fotoğraf: AA

Taliban'ın Afganistan'da kontrolü tamamen ele geçirmesinin ardından bu ülkede görev yapan TSK mensuplarının geleceği siyasette tartışma konusu oldu.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Askeri unsurlarımızın Afganistan’ı terki düşünülemeyecektir Afganistan’dan dönmek Anadolu coğrafyasını tehlikeye atmak demektir" şeklindeki sözlerini eleştirmişti.

Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada isim vermeden Bahçeli’nin TSK’nın Afganistan’da kalması gerektiği yönündeki açıklamasını eleştirerek, "Çıkmış hâlâ, "Türk askeri Afganistan'da kalmalı." diyorlar. Kardeşim; Afganistan kaldı mı da askerimiz kalsın? ABD'ye şirinlik peşinde abuk sabuk konuşmayı bırakın, askerimizi derhal o bataklıktan çekin!" paylaşımı yaptı.

Semih Yalçın’dan yanıt: Saygısız İP Müdiresi

Meral Akşener’in bu çıkışın yanıt MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’dan geldi.

Sosyal medya hesabından bir dizi paylaşımda bulunan Yalçın, "Her fırsatta bir Türk kadını olarak ihtiram ve itibar görememekten yakınan saygısız İP Müdiresi, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarını Amerika’ya şirin görünme çabası içinde olmakla suçlamıştır" ifadelerini kullandı.

Semih Yalçın'ın sosyal medya üzerinden Meral Akşener'i hedef aldığı paylaşımları şöyle:

"Türk siyasetindeki yegâne “politik köksüzlük” abidesi İP Müdiresi Meral Akşener, yine sosyal medya üzerinden esip gürlemiş; partimize yönelik mesnetsiz iddia ve suçlamalarına yenilerini eklemiş, Afganistan konusundaki görüşlerimizi “abuk sabuk” olarak değerlendirmiştir.

Her fırsatta bir Türk kadını olarak ihtiram ve itibar görememekten yakınan saygısız İP Müdiresi, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarını Amerika’ya şirin görünme çabası içinde olmakla suçlamıştır.

Hadsiz Müdire; bırakın bir hanımı, Allah’a ve ahiret gününe inanan hiçbir Müslüman’ın asla sarf edemeyeceği bu tip rezil isnatlarıyla bütün MHP camiasını ve Ülkücü Hareket’i yaftalama cüretini göstermektedir.

İP Müdiresi Akşener’in içine sürüklendiği politik yozlaşmanın yanı sıra MHP’ye karşı beslediği kin ve hıncı da ele veren çirkin sözleri, muhteris siyasetin insan ruhunu nasıl kirletip ucuzlaştırdığına manidar bir misaldir.

Densiz Müdirenin hem ahlaki sefaletini, hem de darmadağın hâletiruhiyesini gözler önüne seren aşağılık hakaretlerini kendisine aynen iade ediyoruz. Türk kadınına yaraşır terbiye, incelik, vakar ve haysiyetten yoksun, odun gibi kaba ifadelerini şiddetle kınıyoruz.

İP, milliyetçi-Ülkücü Hareketten ve onun yegâne siyasi temsilcisi konumundaki MHP’den ehliyetsizlik, liyakatsizlik ve tefrikacılıkları sebebiyle kopan bir güruhun Pensilvanya suyuyla beslenmesi sonucunda üretilmiş hormonlu meyvesidir.

Fetö’nün İP Müdiresine sahip çıkması bunun en açık delilidir. 15 Temmuz darbe teşebbüsünde istediğini alamayan Fetö şimdi İP’te vücut bulmuş, bu oluşumda tebarüz etmiştir. Bu nedenle 15 Temmuz darbe teşebbüsünün siyasetteki ayağı İP Müdiresi ve avaneleridir"

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU