Yaşlı soyguncu yazdığı tehdit notu yüzünden iki bankadan eli boş döndü

Seri banka soyguncusu, 67 yaşındaki emekli çıktı

Alan Slattery, 6 yıllık hapis cezasının son 2 yılını şartlı tahliyeyle tamamlayabilir (Sussex Polisi)  

Birleşik Krallık'ta banka soygunu yapmaya çalışan bir emekli, kötü el yazısı nedeniyle yakalandı.

Eastbourne bölgesinde 67 yaşındaki Alan Slattery, farklı tarihlerde üç bankayı soymaya çalıştı.

Slattery, 18 Mart'ta girdiği ilk bankada "Sizin kameranız benim elimde tuttuğum şeyi durduramaz. 10'luk ve 20'lik banknotları ver. Diğer müşterileri düşün" yazan bir notu, banka görevlisine uzattı. Fakat görevli, soyguncunun kötü elyazısı nedeniyle notta yazanları okuyamayınca Slattery soygunu tamamlayamadan dışarı çıkmak zorunda kaldı.

Bundan 8 gün sonra hırsız 26 Mart'ta başka bir bankaya girdi ve aynı notu yine bir banka çalışanına uzattı. Bu sefer notu okuyan ve soyguncunun kendisine zarar vermesinden korkan banka görevlisi, Slattery'e 2 bin 400 sterlin (yaklaşık 28 bin 500 TL) nakit para verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Slattery bu sefer soygunu gerçekleştirse bile banka yetkilileri hemen polise ihbarda bulundu.

Soyguncunun izi sürülürken, bu sefer de 1 Nisan'da başka bir bankadan benzer bir soygun haberi daha geldi. Banka görevlileri, hırsızın içeri girerek veznedara bir not verdiğini fakat çalışan adama karşı çıkınca soyguncunun dışarı çıktığını belirtti.

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, Slattery'nin kimliğini doğruladı ve kendisini olay yeri civarında yakaladı.

Slattery hırsızlık yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

16 Temmuz'da Lewes Kraliyet Mahkemesi'nde görülen duruşmada Slattery suçunu itiraf etti ve 6 yıl hapis cezası aldı.Independent Türkçe, Eastbourne Herald, Penn Live

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU