Paris 2024: Sıradaki olimpiyatlar hakkında bilmeniz gereken her şey

2024 Paris Olimpiyatları programında break dans da olacak (AFP)

2020 Tokyo Olimpiyatları, Kovid pandemisi nedeniyle beklenenden bir yıl sonra resmen sona erdi. Etkinlikte seyirci yoktu. Bu yüzden de pek çok taraftarın tanıklık edebilecekleri bir sonraki olimpiyatları daha şimdiden iple çekmesi şaşırtıcı değil. Paris'in 2024 Olimpiyatları'na ev sahipliği yapacağı Eylül 2017'de duyurulmuştu. Fakat bu yılki etkinliğin ertelenmesiyle birçok kişi, bir sonraki olimpiyatların bundan etkilenip etkilenmeyeceği hakkında kafa karışıklığı yaşıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

İşte bir sonraki olimpiyatlara dair bilmeniz gereken her şey.

Bir sonraki Olimpiyatlar nerede ve ne zaman olacak?

Paris, bir sonraki olimpiyatlara ev sahipliği yapacak. Etkinlik 26 Temmuz-11 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek. Bu,olimpiyatların normalde 4 yıl olan döngüsünün üç yıla ineceği anlamına geliyor.

Döngü daha sonra normale dönecek ve bir sonraki olimpiyatlar 2028'de Los Angeles'ta düzenlenecek.

Yetkililer ne dedi?

Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Thomas Bach, Tokyo'nun iptal olma ihtimalini tartışırken şunları söylemişti:

İptal etmek bizim için kolaya kaçmak olurdu. O zamanki sigortamızdan faydalanıp Paris 2024 için yola devam edebilirdik. Fakat aslına bakılırsa iptal, bizim için hiçbir zaman seçenek olmadı. Uluslararası Olimpiyat Komitesi, sporcuları hiçbir zaman yüzüstü bırakmaz.

Tereddütte kalmadığımız gün olmadı. Ölçüp biçtik ve tartıştık. Uykusuz gecelerimiz oldu. Kimileri, bu tereddütleri neden paylaşmadığımızı sordu. Bazılarıysa, bunu ne pahasına olursa olsun körü körüne devam ettiğimizin işareti olarak bile yorumladı.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/sport

Independent Türkçe için çeviren: Ata Türkoğlu

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU