Sedat Peker: Henüz yakalanan hiçbir fail olmadığı halde yangınları HDP'liler çıkarıyor demek hangi akla hizmet?

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Peker, "Yangınlar daha yeni başlamışken, hiçbir fail henüz yakalanmamışken, yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir?" dedi

Fotoğraf: Twitter

Organize suç örgütü liderliğinden aranan Sedat Peker, ülkede yaşanan yangınlarla ilgili paylaşımlarda bulundu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Peker, "Yangınların HDP'liler tarafından çıkarıldığı" iddialarını eleştirdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Peker şunları kaydetti:

Kıymetli dostlarım, terör ile mücadele kanunları kapsamında 1 litre benzin alabilmek için dahi karakol iznine başvurulurken ayrıca da her sokak başında polis ve jandarma kontrolleri yapılırken, henüz ortada yakalanan hiçbir fail olmadığı halde bu yangınları HDP’liler çıkarıyor demek acaba hangi akıla hizmet? Ülkenin en az 20 ayrı yerinde orman yangınları var. Bir orman yangını çıkarmak için en az birkaç bidon benzin gerektiği gerçeği ortadayken kendimize şu soruyu sormamız gerekmez mi: Bu benzinleri polis kontrol noktalarından HDP’liler nasıl geçirmiş olabilirler? Yangınlar daha yeni başlamışken, hiçbir fail henüz yakalanmamışken, yangınları HDP’liler çıkarıyor demek halkımızı HDP binalarına saldırtma amacından başka ne işe yarayabilir?

Söz konusu söylemlerin "iç savaş çıkarma amacı" taşıdığını savunan Peker, "Tekrar tekrar söylüyorum, iç savaş çıkartma gayesinde olanlar ve bu amacı taşıyanlara bilip ya da bilmeden hizmet edenler şunu sakın unutmayın, belki bugün olmasa da bir gün bunun bedelini mutlaka ödeyeceksiniz. Ülkemizi gerçekten seven gerçek milliyetçiler, gerçek vatanseverler; her ne olursa olsun lütfen sokağa çıkmayın. Vatansever görünümlü provokatörlerin oyununa asla gelmeyin  Benim samimiyetime ve tecrübeme lütfen inanın" dedi.

 

Independent Türkçe
 

DAHA FAZLA HABER OKU