Akşener, partisinin oy oranını açıkladı

"Bugün itibarıyla partimizin bütün araştırmalardaki ortalaması yüzde 16'dır. Şimdi bu rakamdaki partiyi yüzde 20'lik bir parti haline getirebilmek için yeniden yollara düştük"

Fotoğraf: İYİ Parti

 İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün itibarıyla partisinin araştırmalardaki oy ortalamasının yüzde 16 olduğunu, bunu yüzde 20 düzeyine çıkarmak için çalıştıklarını belirtti.

Bitlis'teki temasları kapsamında Ahlat ilçesine gelen Akşener, Selçuklu Meydan Mezarlığı girişinde partililer tarafından karşılandı.

Mezarlığa geçerek dua eden Akşener, gazetecilere yaptığı açıklamada, partilerinin kurulmasından bir hafta sonra Ahlat'a geldiğini ve resmiyeti Ahlat'ta yaptıklarını söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Partilerinin kuruluşunun ardından hızla seçime girdiğine işaret eden Akşener, şöyle konuştu:

"Oradan çıktık, 31 Mart geldi. Sonuç olarak bugün itibarıyla partimizin bütün araştırmalardaki ortalaması yüzde 16'dır. Şimdi bu rakamdaki partiyi yüzde 20'lik bir parti haline getirebilmek için yeniden yollara düştük. Aşama aşama gidiyoruz. Bitlis merkezde bir sorun vardı onu Türkiye ile paylaştık. Bitlis'in o yıkılacak dükkanlarına dikkat çektik. Ama ben burada bulunmadan geçemedim. Şimdi bu ikinci aşama için de Ahlat'tan start veriyoruz" diye konuştu.

Daha sonra vatandaşlarla sohbet eden Akşener, Van'ın Erciş ilçesine geçti.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU