Rick and Morty hayranları, dizinin olay örgüsüne dair kilit bir detayı yakaladı

Popüler animasyon komedi dizisi şu anda 5. sezonunun ortasında

Rick and Morty'nin sinema filminin çekileceği haziranda duyurulmuştu (Adult Swim)

Rick and Morty hayranları, son bölümlerde dizinin olay örgüsünde büyük bir açıklamanın yaklaşmakta olduğuna işaret edebilecek küçük bir ayrıntı fark etti.

Popüler bilimkurgu animasyonu halihazırda; Rick, Morty, Beth, Summer ve Jerry'nin basit ama çekici başka bir boyutlararası şamataya dahil olduğu 5. sezonunun ortasında.

Fakat izleyiciler önceki Rick and Morty sezonlarının tanıdık demirbaşının eksik olduğunu fark etti: Rick'in portal silahı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Rick, boyutlar arasında gezinmek için portal silahını kullanıyor ve dizinin neredeyse her bölümünde bu silahtan yararlanıyor.

Fakat cihaz 5. sezonun halihazırda yayımlanan 4 bölümünün hiçbirinde görünmedi.

Bunun yalnızca tesadüf olması tamamen ihtimal dahilinde. Ancak gelecek bölümlerden birinin Rick'in portal silahının neden görülmediğine dair çarpıcı bir açıklama sunabileceği de öne sürüldü.

Dizinin hayranları Reddit gibi sosyal medya platformlarında tam da bu konuda tahmin yürütüyor.

Rick and Morty, dizinin izleyicilerinin burnunun dibinde hikayenin gidişatına yönelik büyük bir bilgiyi sakladığına dair ihtimali fazlasıyla açık bırakan girift kurgusu ve devamlılığı nedeniyle hayranların övgüsünü alıyor.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: İrem Oral

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU