McDonald's çalışanı, duygularını özetleyen bir notla istifa etti

"Ben de hizmet sektöründe çalışmıştım, anlayabiliyorum"

Pandemide aşılanmaya geçilmesiyle ABD’de işyerlerine dönen ve düşük ücretle çalışan birçok kişi son dönemlerde istifa ediyor (Twitter / @GreatApeDad)

ABD'nin Kentucky eyaletinde yer alan bir McDonald's şubesi çalışanı, ilginç bir notla istifa etti.

Louisville bölgesindeki McDonald's'ın arabaya servis kısmında çalışan bir işçi, aracıyla gelenlerin sipariş verdiği mikrofon ve hoparlör düzeneğinin üzerine "Kapalıyız çünkü istifa ediyorum ve bu işten nefret ediyorum" yazan bir not yapıştırdı.

Pazartesi sabahı şubeye K-pop grubu BTS adına özel hazırlanan menülerden almak için giden bir müşteriyse notla karşılaşınca şaşırıp kaldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Great Ape Dad adlı Twitter kullanıcısı, notun fotoğrafını çekip Twitter hesabından paylaştı.

Kullanıcı, notun gece vardiyasında çalışan ve "aniden işi bırakıp giden" bir çalışan tarafından asılmış olabileceğini söyledi.

Paylaşımın ardından fotoğraf sosyal medyada viral oldu.

Twitter kullanıcısı, "Notun fotoğrafını çektim, Twitter'a yükledim, paylaşırken de özellikle bir şey düşündüğüm yoktu. Fakat hiç beklemediğim şekilde epey başarılı oldu" dedi.

Görünüşe göre paylaşımdan önce çalışanlardan hiçbiri asılan notu fark etmemişti.

Twitter kullanıcısı, işten ayrılan kişiyi anlayabildiğini belirterek şunları söyledi:

Ben de hizmet sektöründe çalışmıştım. Bence herkesin, özellikle de işçi sınıfına mensup ve ön saflarda çalışan kişilerin sinirleri bozuk. Her şey patlama noktasına geldi. Cumartesi gecesi arabaya servis bölümünde çalışmak istemeyen ve işi bırakıp giden birini anlayabiliyorum.

McDonald's mayısta işçilerin maaşlarında gelecek aylarda yüzde 10 zam yapılacağını açıklamıştı.Independent Türkçe, New York Post, Today

Derleyen: Yasin Sofuoğlu

DAHA FAZLA HABER OKU