Duş alan kadını gözetleyen polis memuru tıraş bıçağını aradığını iddia etti

Metropolitan Polis çavuşu fotoğrafları banyo kapısından çekti

Dedektif Çavuş Benjamin McNish cezasını bekliyor (CPS)

Birleşik Krallık'ta bir polis memuru duş alan bir kadını gözetlediği için röntgencilikten suçlu bulundu.

Dedektif Çavuş Benjamin McNish, çıplak kadının fotoğraflarını çekmek için telefonunu kullandığı sırada yalnızca tıraş bıçağını aradığını iddia etti fakat savcılık bunun "saçma bir yalan" olduğunu söyledi.

Kraliyet Savcılık Servisi (CPS), mağdurun 18 Şubat 2019 sabahı Londra'nın Swiss Cottage bölgesindeki bir dairede duş alırken banyoya dönük bir telefon kamerası fark ettiğini söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kamera ortadan kaybolsa da tekrar baktığında geri döndü. Bu da yıkanırken birinin onu fotoğrafladığı veya videoya aldığı konusunda endişelenmesine neden oldu.

Bir havlu kapıp banyodan dışarı fırlayan mağdur, McNish'i bulup olayla ilgili yüzleşti.

Çocuk istismarı ve toplum desteği soruşturmalarında çalışan Metropolitan Polis çavuşu fotoğraf çektiğini itiraf etti ve “Evet, öyle yapıyordum ama onları sildim” dedi.

McNish, Southwark Kraliyet Mahkemesi'nde perşembe günü karara bağlanan duruşmanın ardından bir röntgencilik suçlamasıyla hüküm giydi.

Polis memuru daha sonraki bir tarihte cezanın belirlenmesi için tekrar mahkemeye çıkacak.

CPS'den kıdemli uzman savcı Andrew Levin şunları söyledi:

Benjamin McNish, duş alan bir kadını rızası olmadan kendi cinsel tatmini için gözetleyen görev başındaki bir polis memuruydu. Bu, McNish'in gözetleme hakkı olmayan özel bir eylemdir.

Bir banyoda gözetleyerek kurbanın mahremiyetini ihlal etti. Eylemleri açıkça yasa dışı ve kesinlikle kabul edilemez.

Levin şöyle ekledi:

Duruşma sırasında McNish, telefonunu lavabonun yanında tıraş bıçağını aramak için kullandığını iddia etti fakat savcılık jüriye bunun saçma bir yalan olduğunu kanıtlayabildi.

CPS, bunu yapabileceği kanıtlar olduğu sürece kim olduklarına bakılmaksızın suç işleyen herkesi her zaman kovuşturmayı amaçlayacaktır.*İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/uk

Independent Türkçe için çeviren: Noyan Öztürk

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU