"Prens Harry ve Meghan Markle'ın çocuklarına verdiği isim Kraliçe'ye karşı kabalık"

Kraliyet kaynakları Prens Harry'nin isim için Kraliçe Elizabeth'ten izin istediğini aktardı

Kraliyet uzmanı Levin, Kraliçe'nin Prens Harry'nin akıl sağlığından endişe ettiğini öne sürmüştü (AFP)

Kraliyet uzmanı Angela Levin, Prens Harry'nin kızına verdiği ismin Kraliçe'ye "kabalık" olduğunu düşündüğünü öne sürdü. 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Pazartesi katıldığı "Good Morning Britain" isimli programda konuşan Angela Levin, Kraliçe'nin bu tercihten mutlu olup olmadığına yönelik soruya şu ifadelerle yanıt verdi:

Yaşananlardan sonra değilse de ona karşı kaba davrandıkları için son derece mutsuz olduğunu düşünüyorum. Bunun iyi bir fikir olduğunu sanmıyorum. Bunun Majesteleri Kraliçe'ye karşı epey kabalık olduğunu düşünüyorum.

Levin iki gün önce yaptığı açıklamadaysa Kraliçe Elizabeth'in torununa Kraliyet kapısını bütünüyle kapatmayacağını düşündüğünü söylemişti. Levin şu ifadeleri kullanmıştı:

Bence Harry'nin Londra'daki ailesi onun akıl sağlığı için çok endişe duyuyor. Harry'nin yüzüne Kraliyet kapısının çarpmasının yıkıcı sonuçları olabileceğini düşünüyorlar.

"Prens Harry büyükannesinden izin aldı"

Öte yandan Page Six'e konuşan Kraliyet kaynakları Prens Harry'nin Kraliçe Elizabeth'in aile içinde kullanılan lakabı Lilibet'i yeni doğan kızına koymak için ondan izin istediğini öne sürdü. 

Sussex Dükü ve Düşesi her ne kadar son dönemde Kraliyet ailesine yönelik dile getirdikleri pek çok ithamla gündeme gelse de görünüşe göre 36 yaşındaki Prens Harry büyükannesine hâlâ epey yakın. 

Kraliyet kaynakları Meghan Markle'ın 4 Haziran'da Santa Barbara Cottage Hastanesi'nde doğum yapmasından önce Prens Harry'nin Kraliçe Elizabeth'i aradığını belirtti.

Sussex Dükü ve Düşesi kızları Lilibet Diana'nın doğumunun ardından yayımladıkları açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

Lili ismini aile lakabı Lilibet olan büyük büyükannesi Majesteleri Kraliçe'den aldı.

Lilibet, 1997'de Paris'te yaşadığı trafik kazasının ardından ölen Prens Harry'nin annesi Prenses Diana'nın da ismini taşıyor. 

 

Independent Türkçe, Page Six, Fox News

Derleyen: Esra Güngör

DAHA FAZLA HABER OKU