Eski bakan, Galatasaray başkanlığına adaylığını açıkladı

"Fatih Terim'in seçim malzemesi yapılmasına karşıyım. Fatih Terim'in üzerinden oy devşirmek gibi bir düşünceyle hareket edilmesi hocaya da zarar veriyor"

Galatasaray'da 19 Haziran'da gerçekleştirilecek olağan seçimli genel kurul için başkan adaylığı için yeni bir isim daha ortaya çıktı / Fotoğraf: AA

Eski bakanlardan İbrahim Özdemir, Galatasaray Kulübünde başkan adayı olduğunu açıkladı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Mecidiyeköy'deki ofisinde basın toplantısı düzenleyen Özdemir, sarı-kırmızılı kulüpte 19 Haziran'da gerçekleştirilecek olağan seçimli genel kurulda başkanlık için yarışacağını dile getirdi.

Önemli bir yönetim kadrosu oluşturduklarını aktaran Özdemir, "Çok sevdiğimiz Galatasaray'a hizmet etmek için yola çıkıyoruz. Bu, kısa bir çalışmanın ardından kervana katılmak için açıklanan bir adaylık değil. Arkadaşlarımla son 3-4 senedir bu hazırlığı yapıyoruz. Genel kurul bize büyük görevi verirse olaylara el koyabilecek ve çözüm üretebilecek bir kadro ile geliyoruz" diye konuştu.

“Galatasaray'ın kısır döngülerle geçirecek vakti olmamalı"

Sarı-kırmızılı camianın polemiklerden yorulduğunu savunan Özdemir, "Özellikle son 5 seneyi göz önüne alırsak büyük sıkıntılar yaşadık. Üzüldüğümüz, olmaması gereken, camiaya yakışmayacak, bizi yoran sıkıntılar oldu. Galatasaray'da barışı yeniden oluşturmanın gayreti içinde olacağız. Bu, Galatasaray'a yakışan bir tablo değil. Galatasaray'ın kısır döngülerle geçirecek vakti olmamalı" ifadelerini kullandı.

ibnoa.jpg
Eski bakan İbrahim Özdemir, Galatasaray Kulübünde başkan adayı olduğunu açıkladı / Fotoğraf: AA​​​​​​​

 

Galatasaray, Türkiye'nin en büyük markası  olduğunu tüm branşlarda başarı hedeflediklerini aktaran başkan adayı Özdemir, “Amatör şubelerden vazgeçmeyiz" dedi.

İbrahim Özdemir, bazı başkan adaylarının çalışacağını açıkladığı teknik direktör Fatih Terim'in seçimlere konu edilmemesi gerektiğini kaydederek, şöyle devam etti:

"Mevcut adaylar içinde Fatih Terim'i benden eski tanıyan yoktur. Hoca ile dostane, ağabey-kardeş ilişkimiz olmuştur. Geçen zaman içinde Fatih hocanın da yorgunlukları, kırgınlıkları olmuştur. Fatih Terim'in seçim malzemesi yapılmasına karşıyım. Fatih Terim'in üzerinden oy devşirmek gibi bir düşünceyle hareket edilmesi hocaya da zarar veriyor. Hocanın da bundan memnun olduğunu zannetmiyorum. Arkadaşların tercihidir. Bu, biz Fatih hocadan uzağız demek değildir. Bizim öncelikli görevimiz hocayı stres ve sıkıntıya sokmadan, daha fazla yormadan ona destek olmak. Seçim kazanılırsa hoca ile oturup konuşacağız, mutlaka geçmiş yıllardan bugüne kadar gelen büyük tecrübesinden istifade edeceğiz. Onun tavsiyesi doğrultusunda Galatasaray'ın imkanları çerçevesinde, Galatasaray'a yakışır transferleri yapacağız”

Mali şartlar dolayısıyla artık bol sıfırlı dolarlı, avrolu transfer döneminin geçmişte kaldığını söyleyen Özdemir, “Buna çok dikkat edeceğiz. Ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. İstirhamım, herkesin hocanın üstünden elini çekmesi ve onu biraz dinlendirmek" dedi.

İbrahim Özdemir, Galatasaray Adası, Florya ve Kemerburgaz arazileriyle ilgili projeleri olduğunu aktararak, Türkiye Bankalar Birliği ile imzalanan yapılandırma anlaşmasını şeffaflık içinde yürüteceklerini kaydetti.

 

AA

DAHA FAZLA HABER OKU