Sarıgül: Seçimin ilk turunda ittifak yapan parti başkanları, koltuklarını korumak istiyor

Sarıgül, seçimlerin ilk turunda ittifak yapılmasına karşı olduklarını belirterek, "İlk turda Türkiye Değişim Partisi kendi adayıyla girecek" dedi

Fotoğraf: AA

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, seçim ittifaklarına ilişkin yorumlarda bulundu.

Giresun'da katıldığı program sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Sarıgül, seçim ittifaklarıyla ilgili gelen bir soruya, "İlk turda Türkiye Değişim Partisi kendi adayıyla girecek. İlk turda hiçbir siyasi partinin ittifak yapmasını asla ve asla doğru bulmayız. İlk turda ittifak yapan siyasi partiler, siyasi partilerin genel başkanları, kendi koltuklarını korumak istiyorlar, ne kadar oy aldığı belli olmasın da benim koltuğum biraz daha devam etsin" yanıtını verdi.

Partilerine verilen bir oyun bile kendileri için çok değer taşıdığını vurgulayan Sarıgül, şunları kaydetti:

O bir oyun bizim için son derece önemi ve değeri vardır, o nedenle Türkiye Değişim Partisi birinci turda öyle bir aday çıkaracak ki toplumun her kesimini kucaklayacak. Artvin'de, Trabzon'da, Giresun'da, Ordu'da, Samsun'da, Sinop'ta, Kastamonu'da, Şırnak'ta, Batman'da, Silopi'de, Cizre'de, Mardin'de, Mazı Dağı'nda, Konya'da, İzmir'de, Trakya'da, Sivas'ta, Kayseri'de tüm yurttaşlarımızın gönlünde sevgi üzerine dünyalar kuracak ve Türkiye Değişim Partimizin birinci turdaki adayı belki çok önemli ölçüler içerisinde fark yaratacak.

Sarıgül, bunun dünyada örneklerinin bulunduğuna değinerek, "Fransa'da geldi bir kişi çıktı, geldi Cumhurbaşkanı oldu, İtalya'da bir kişi çıktı hiçbir grupla ittifak yapmadı ve geldi İtalya'yı yönetti. O nedenle bizim Türkiye Değişim Partisi olarak isteğimiz, birinci turda Türkiye Değişim Partisi kendi adayıyla girecek ve inanıyorum ki mutlu sona ulaşacaktır" diye konuştu.

 

Independent Türkçe, AA

DAHA FAZLA HABER OKU