AK Parti ve hükümetten HDP’nin “Soykırım” açıklamasına tepki

HDP’nin 1915 Olayları’na dair yaptığı açıklamaya AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik , Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın ve İletişim Başkanı Altun’dan tepki geldi

HDP'nin 1915 olaylarına ilişkin, "Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin" açıklamasına Ömer Çelik, İbrahim Kalın ve Fahrettin Altun tepki gösterdi / Kolaj: Independent Türkçe

HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun 1915 olaylarına ilişkin, "Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin" başlığıyla yaptığı açıklamaya AK Parti ve Cumhurbaşkanlığı’ndan üst üste tepkiler geldi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada HDP’ye tepki gösterdi.

Çelik’in “PKK adlı katliam şebekesinin insanlarımıza dönük katliamlarıyla yüzleşin. PKK’nın yakın coğrafyamızdaki her dinden ve etnik gruptan insanlara dönük katliamlarıyla yüzleşin. Bu söyledikleriniz doğru değil. Durduğunuz yer doğru değil. Çünkü bağlı olduğunuz yer insani değil. Tarihi çarpıtarak sadece kendi tarifinizi ifade etmiş olursunuz. Bu kadar hassas bir konuda bu kadar yıkıcı siyaset yine sizden çıktı. Yaptıklarınız herkese ve herşeye haksızlık ve saygısızlıktır. Nerede bir yıkıcı siyaset varsa ilk destekçisi siz oluyorsunuz. Söylediğiniz şey bir tarih tezi değil, bir siyasi analiz değil, bir siyasi iddia bile değil. Söylediğiniz şey sadece ASALA ve PKK arasındaki ilişkinin sözcülüğünden ibarettir. Asıl utanılması gereken budur” şeklindeki açıklamasını İçişleri Bakanı Süleymen Soylu da retweet etti.

Altun: Bizim uzun ve şanlı tarihimiz gurur kaynağımızdır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, HDP Merkez Yönetim Yürütme Kurulu'nun 1915 olaylarına ilişkin yaptığı açıklamaya tepki gösterdi.

Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Bizim uzun ve şanlı tarihimiz gurur kaynağımızdır. Sizin kısa ve kara tarihiniz ise utanç vesikalarıyla doludur. Sizin tarihiniz, bölücü terör örgütünün tarihidir. Sizi aziz milletimize havale ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Kalın da tepki gösterdi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da  sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Tarihi gerçekleri çarpıtmak yerine sırtınızı dayadığınız PKK ve Asala terörü utancıyla yüzleşin" ifadesine yer verdi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU