Angelina Jolie: Aile durumumdaki değişiklik yüzünden oyunculuğa dönmek zorunda kaldım

Oyuncu ve yönetmen Jolie, son 10 yılda büyük ölçüde kamera arkasında kalmıştı

Ölmemi İsteyenler'de (Those Who Wish Me Dead) Angelina Jolie (Emerson Miller/Warner Bros)

Angelina Jolie, ailesindeki bir "değişikliğin" kendisini oyunculuğa dönmeye zorladığını açıkladı.

Oscar ödüllü oyuncu ve yönetmen, yakında Ölmemi İsteyenler (Those Who Wish Me Dead) isimli aksiyon gerilim filminde görülecek. Bu, Jolie'nin başrol oynadığı nadir filmlerden biri.

2014 yapımı Malefiz (Maleficent) ve onun 2019'daki devam filmi haricinde son 10 yılda büyük ölçüde kamera arkasında çalışan Jolie, Boyun Eğmez (Unbroken), Önce Babamı Öldürdüler (First They Killed My Father) ve eski eşi Brad Pitt'le beraber rol aldığı Hayatın Kıyısında (By the Sea) gibi filmleri yönetmişti.

Jolie şimdi Pitt'ten ayrılmasının olağan oyunculuk işine geri dönüşünü teşvik ettiğini öne sürüyor.

Entertainment Weekly'e konuşan Jolie, "Yönetmenliği seviyorum ama aile durumumda, benim için yönetmenliğe birkaç yıldır olanak vermeyen bir değişiklik oldu" dedi.

Sadece daha kısa işler yapmam ve daha çok evde olmam gerekiyordu. Bu yüzden birkaç oyunculuk işi yapmaya geri döndüm. Gerçek sahiden bu.

Jolie ve Pitt ayrıldıklarını 2016'da açıklamıştı. Boşanma süreci 5 yıl sonra halen devam ediyor. Jolie, daha önce Cecil B. DeMille'in sahibi olduğu Los Angeles'taki lüks bir taşınmazı 2017'de

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

24 milyon 500 bin dolara (yaklaşık 201 milyon 17 bin TL) satın alarak burayı kalıcı üssü haline getirmişti.

Ölmemi İsteyenler'de Jolie, küçük bir çocuğu kiralık katillerden koruması gereken bir itfaiyeciyi canlandırıyor. Jolie, Entertainment Weekly'ye ayrıca söz konusu rolün Ajan Salt (Salt) ve Wanted gibi önceki aksiyon filmlerinden ayrıştığını söyledi.

Ünlü oyuncu, "Bu karakterin dövüş sanatları eğitimi veya yaptığı hiçbir özel şey yok" diye ekledi.

Bu yüzden epey dayak yiyorum.

Jolie yeni filminin yanı sıra, yakında gösterime girecek olan Marvel filmi Eternals'ta ve Every Note Played (Çalınan Tüm Notalar) isimli dram filminde de Christoph Waltz'la beraber rol alacak.

Ölmemi İsteyenler mayısta gösterime girecek.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU