"Patates" izdihamının ardından valilikten açıklama: Bir anda oluşan kalabalık nedeniyle dağıtım programı uygulanamadı

Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada " Konu ile ilgili görevli personel hakkında gerekli inceleme başlatılmış olup, gelen yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslimi şeklinde dağıtımı devam edecektir" denildi

Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere çiftçiden aldığı patatesler Urfa'nın Eyyubiye ilçesinde bir kamyondan dağıtılırken izdihama neden oldu.

Tepki çeken görüntülerin ardından Şanlıurfa Valiliği'nden yapılan açıklamada kalabalığın "bir anda" oluştuğu belirtilirken görevli personel hakkında soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

İlçemize şimdiye kadar gelen yüzlerce ton ürün, 12 bin aileye evlerinde teslim edilerek sorunsuz bir şekilde dağıtılmıştır. Olay günü de vakfımız personelince teslim alınan dört tır malzemenin üçü yine problemsiz bir şekilde dağıtımı gerçekleştirilmiş, kalan son tırdaki malzeme de kapıda teslim dağıtımı yapılmak üzere pikaplara yüklenirken, bir anda oluşan kalabalık nedeniyle dağıtım programı tam olarak uygulanamamış ve söz konusu istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Konu ile ilgili görevli personel hakkında gerekli inceleme başlatılmış olup, gelen yardımların, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine teslimi şeklinde dağıtımı, büyük bir özen ve dikkatle devam edecektir.

 

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU