Kılıçdaroğlu'ndan CHP'li belediyelere ramazan talimatı: İhtiyacı olan tüm vatandaşlara ulaşın

Talimat kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlara iftar ve sahur paketlerinden, ayni ve nakdi desteklere kadar pek çok kalemde yardım götürülecek

Kemal Kılıçdaroğlu, tüm CHP’li belediyelere Ramazan ayında maddi durumu kötü olan vatandaşlara ulaşarak, yardım kampanyası başlatılması talimatı verdi / Fotoğraf: CHP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bütün CHP'li belediyelere Ramazan ayında maddi durumu kötü olan vatandaşlara ulaşılarak yardım edilmesi yönünde yazılı talimat verdi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Kılıçdaroğlu'nun talimatına ilişkin yaptığı Kovid-19 pandemisinin son dönemde endişe verici boyutlara ulaştığını söyledi ve "Yaşanan bu tabloya siyasi iktidarın yanlış politikaları da eklenince vatandaşlarımız hem sağlık hem de ekonomik açıdan içinden çıkılması zor bir duruma sürüklendi. CHP’li belediyeler ise tüm imkânsızlıklara ve engelleme girişimlerine rağmen bu sıkıntılı süreçte verdiği hizmetlerle, halkımıza adeta nefes oldu. Bu süreçte belediyelerimiz yaklaşık 11,7 milyon vatandaşımıza ayni ve nakdi yardımda bulundu" dedi.

İftar ve sahur paketleri ile nakdi yardım

"Pandemi sürecinde iktidarın yapamadığını yapan belediyelerimiz Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olacak" diyen Torun, "Lokanta ve kafelerin kapalı olacağı, toplu iftar ve sahur etkinliklerinin yasak olacağı Ramazan ayında, özellikle iftar ve sahur desteklerine öncelik verilecek. Destekler vatandaşların evlerine ulaştırılacak. İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımıza, iftar ve sahur paketlerinden, ayni ve nakdi desteklere kadar pek çok kalemde yardım götürülecek. İhtiyaçlara göre her bölgeye özel politikalar geliştirilecek. Bunun yanında belediyelerimiz toplumsal dayanışmayı örgütlemek, imkânı olanların ihtiyacı olanlara ulaşmasını sağlamak için de bağış kampanyaları başlatacak" açıklamasında bulundu.

“Bir nebze nefes olmayı hedefliyoruz”

CHP'li belediyelerin Ramazan ayında yeni bir seferberlik anlayışıyla vatandaşların yanında olacağını belirten Torun, "Belediyelerimizin imkânları ve hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile Ramazan ayı boyunca ulaşabildiğimiz kadar ihtiyaç sahibine ulaşmayı ve yoksulluğa mahkûm edilen milletimize bir nebze nefes olmayı hedefliyoruz. Siyasi iktidar, belediyelerimizi engellemek için her türlü hukuksuzluktan medet umsa da bizim belediyelerimiz engelleri yıkmaya, halk için durmadan dinlenmeden çalışmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU