Trump'ın damadı ve eski danışmanı Jared Kushner, Beyaz Saray anılarını yazıyor

Kitapta ayrıca hapishane reformu, ticaret anlaşmaları, Trump'ın azil soruşturması ve yönetimin koronavirüs pandemisine yanıtı da yer alacak

Jared Kushner, İsrail ve diğer Arap ülkeleri arasındaki anlaşmalardaki rolü sebebiyle Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi (Reuters)

Donald Trump'ın damadı ve eski üst düzey danışmanı Jared Kushner'ın Beyaz Saray deneyimini kitaplaştıracağı belirtiliyor.

Reuters'ın bir kaynaktan aldığı bilgiye göre Kushner, kitabın büyük kısmında İsrail ile bir dizi Arap devleti arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için yaptığı anlaşmalara yoğunlaşacak.

Trump'ın görevden ayrılması öncesinde imzalanan İbrahim Anlaşmaları İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Sudan ve Fas arasında uzlaşı sağlamıştı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kushner'ın kitabında ayrıca hapishane reformu, ticaret anlaşmaları, Trump'ın azil soruşturması ve yönetimin koronavirüs pandemisine yanıtı da yer alacak.

ABD'nin Çin ilişkileri, 2016 seçimlerine Rus müdahalesine dair soruşturma, sınır krizi ve George Floyd'un ölümünü üzerine başlayan ırksal huzursuzluğa da değinilecek.

Reuters'ın kaynağı, Kushner'ın "hesaplaşmayı değil, tarihsel bağlam sunmayı ve okurların Trump Beyaz Sarayı'nda çalışmanın nasıl bir şey olduğunu anlamasına yardımcı olmayı amaçladığını" söylüyor.

En gergin ve önemli anların çoğunda odada bulunmasına karşın kamuoyu önünde gayet düşük bir profille perde arkasında kalmayı ve sınırlı medya erişimine izin vermeyi sürdüren, geniş kapsamlı portföye sahip birine ait ilginç bir bakış açısı olacak.

Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra eşi Ivanka Trump'la birlikte Miami, Florida'ya taşınan 40 yaşındaki Kushner'ın eski başkanın danışmanlığından ayrıldığı belirtiliyor.

 

 

* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe’nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/news/world

Independent Türkçe için çeviren: Kerim Çelik

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU