CHP'den 8 Mart videosu

CHP, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için video yayımladı. Çeşitli meslek gruplarından kadınların yer aldığı videoda "Hepimiz birbirimizin sonsuz yansıması, hepimiz birbirimizin farklılığıyız... Ve birlikteyiz... 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!" ifadesi yer aldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Videoda şu ifadeler kullanıldı:

Neyim ben, kimim, gerçek miyim yoksa sadece bir yansıma, bir yanılsama mıyım? Hayır! Biliyorum daha fazlasıyım. Ayna beni kıskanmaz, kandırmaz, engel olmaz, zarar vermez, hatalarımdan faydalanmaz. Ayna üzerine düşeni yapar. Ona bir adım atarsam o da bana bir adım atar. Ağlarsam ağlar, gülersem de gülüşüme gülüş katar. Düşersem düşer ama benim kadar da hızlı kalkar...

Hep gözümün içine bakar, aydınlığı benimle artar. Beni benim gözümden tartar. Kalbi benimle atar. Sevincime sevinç katar. Çekingenliğimde korkaklık, kibarlığımda zayıflık aramaz. Ve her şeye rağmen, onu kırmazsam, kırılmaz. Kendime ve çevreme ayna tutunca fark ettim. Hepimiz birbirimizin sonsuz yansıması, hepimiz birbirimizin farklılığıyız... Ve birlikteyiz... 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun!

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU