AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Merkez Bankası rezervleri hakkında açıklama: Şimdiye kadar yapılmış gizli saklı bir işlem yok

Çelik, yapılan işlemlerde her şeyin kanunlara ve piyasa kurallarına uygun bir şekilde yapıldığını söyledi

Fotoğraf: AA

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısının ardından yaptığı açıklamada, Merkez Bankası rezervleri için, “Şimdiye kadar yapılmış gizli saklı bir işlem yok” dedi.

Çelik, “Her şey kanunlara ve piyasa kurallarına uygun bir şekilde yapılmış” ifadelerini kullandı.

Yunanistan hükümetine de seslenen Çelik, "Türkiye Cumhuriyetini köşeye sıkıştırmak ya da zarar vermek için başkalarıyla kurduğunuz ittifakların, hiçbir işe yaramayacağını biz biliyoruz siz de biliyorsunuz. Sonuçta yapacağınız en sağlıklı şey, oturup Türkiye Cumhuriyeti ile kazan kazan temelinde bir anlaşmaya varmaktır" dedi.

CHP hakkında da konuşan Çelik, "Politik tartışma yerine meselenin içine aileyi karıştırıyorlar, bu son derece saygısız, ahlaki olmayan bir yaklaşım" ifadelerini kullandı.

AK Parti Sözcüsü Çelik, Hayvanları Koruma Kanunu'na dair, "Taslak haliyle bile AB standartlarının ötesinde ve üstünde. Paydaşlarla ciddi şekilde çalışılmış, iyi bir komisyon çalışması yapılmış, partimizde de iyi değerlendirilmiş bir çalışma olduğunu söyleyebilirim" dedi.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU