Salgın nedeniyle TAV'ın işlettiği 5 havalimanındaki işletme hakkı 2 yıl uzatıldı ve kira ödemeleri 2024'e ertelendi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ),Antalya, Ankara, Alanya, İzmir ve Milas havalimanlarında TAV'ın sözleşmesini 2 yıl uzattı. Bu havalimanlarındaki kira borçlarını da 2 yıl erteledi

DHMİ salgın hastalık nedeniyle TAV'ın havalimanlarının işletme hakkı sürelerini iki yıl uzattı, 2022 kira ödemesini iki yıl erteledi / Fotoğraf: AA

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) TAV Havalimanları Holding'in işlettiği Antalya, Ankara, Alanya, İzmir ve Milas havalimanlarının işletme hakkı süresini iki yıl uzattı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Şirketin dün akşam KAP'a yaptığı açıklamaya göre DHMİ havamlianlarının 2022 yılındaki kira ödemelerini de 2024'e erteledi.

TAV Havalimanları şirketi, Kamuyu Andınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildiride, DHMİ'den kendilerine yazı geldiğini ve Antalya, Ankara, Gazipaşa-Alanya, İzmir ve Milas-Bodrum havalimanlarının işletme haklarının 2 yıl uzaltıldığını açıkladı.


TAV'ın KAP'a yaptığı açıklama şöyle:

"Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından Şirketimize gönderilen resmi yazıda, pandemi kaynaklı seyahat kısıtlamalarının yarattığı Mücbir Sebep (Force Majeure) koşulları nedeni ile, kontratlarımız gereği yapmış olduğumuz başvurularımızın değerlendirildiği ve Türkiye'de işlettiğimiz Antalya, Ankara, Gazipaşa-Alanya, İzmir ve Milas-Bodrum havalimanlarının her birinin mevcut işletme hakkı sürelerinin ikişer yıl uzatılmasına karar verildiği belirtilmiştir. Ayrıca, aynı yazıda, bahsedilen havalimanlarının 2022 yılında yapılması gereken kira ödemelerinin 2024 yılında yapılmasına karar verildiği tarafımıza bildirilmiştir"

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU