Saadet Partisi'nden "genel başkanlık" yanıtı: Değişiklik söz konusu değil

Saadet Partisi Parti Sözcüsü Birol Aydın açıklamasında "Dışarıdan bir 'operasyon' başlatma niyetinde olanların, asparagas haberleri bizi sadece güçlendirmektedir" ifadelerini kulandı

Fotoğraf: AA

Saadet Partisi (SP) Sözcüsü Birol Aydın, bazı basın yayın organlarında Saadet Partisi Genel Başkanlığı makamı hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Aydın, açıklamasında bazı medya organlarında iddia edildiği gibi Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu ve Genel Kurulu'nda genel başkan değişikliği gibi bir gündem olmadığını ifade etti.

Aydın paylaşımlarında şunları kaydetti:

Son günlerde ekranlarda iktidar ağzı ile konuşan grupların, sanki "Saadet Partisi Genel Başkanı’na bir müdahale gelecek”miş gibi algı oluşturma çabalarına şahit olmaktayız.

Öncelikle bilinmelidir ki; Saadet Partisi, üzerinde uygulanmak istenen birçok operasyonu geçmişte bertaraf ettiği gibi, bugün de bu ucuz ve basit ayak oyunlarını bertaraf etmesini bilir!

Bizim istişare ve karar kurullarımız olan Yüksek İstişare Kurulumuz ve Genel İdare Kurulumuzun, herhangi bir genel başkan değişikliği gündemi söz konusu dahi değildir.

Dışarıdan bir ‘operasyon’ başlatma niyetinde olanların, asparagas haberleri ise bizi sadece güçlendirmektedir.

Genel Başkanımız başta olmak üzere partimizin bütün mensupları, ülkemizdeki kutuplaşma zeminlerini ortadan kaldırmak ve insanımıza hak ve adalete dayalı bir Türkiye’yi tesis etmek için gece gündüz çalışmaktadır ve çalışmaya da devam edecektir.

 

 

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Asiltürk ziyareti çok tartışılmıştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’e yaptığı ziyaret sonrası "Saadet Partisi Cumhur İttifakı'na mı katılacak?" yorumları siyasetin gündeminde yer almıştı. 

Gazeteci Hadi Özışık da katıldığı bir televizyon programında Saadet Partisi'nde Temel Karamollaoğlu'nun karşısına çıkartılacak yeni genel başkan adayının Necmettin Erbakan'ın 25 yıl danışmanlığını yapan Prof. Dr. Mete Gündoğan olduğunu iddia etti..

 

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU