Evden çalışma kararı kalıcı olunca şirketin ofisi bara dönüştü

Şirket esnek çalışma yaklaşımını benimseyecek

(Fever Tree)

Tonik markası Fever Tree, çalışanlarının ofislerinde tam zamanlı çalışmaya "hiç" dönmeyeceğini açıklarken, Londra ofisinde "harika bir bar" açacağını söyledi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Evening Standard'a konuşan, lüks tonik markasının kurucu ortağı ve genel müdürü Tim Warrillow, şirketin esnek çalışma yaklaşımını benimseyeceğini, bunun da ofisin tam olarak dolmamasını sağlayarak ek alan yaratacağını söyledi.

Warrillow şunları kaydetti: "Herkes tecridin kendilerini barlardan uzak tutmasından dolayı çok telaşlı ve sıkkın.

Bu kararı epey erken aldım."

Pandemi sırasında ofiste çalışmanın doğası hakkında nasıl düşündüğünü açıklayan kurucu ortak şunları söyledi:

Bu epey ilginç. Bu konuda kesinlikle geri kafalıydım, sürekli 'aynı ofiste olmamız lazım' der, bunun bağlanma, yaratıcılık ve bunun gibi şeyler için hayati olduğunu söylerdim.
Sonra tecridin ilk dönemi beni haksız çıkardı, biz de epey erken bir safhada bunun artık kalıcı olacağına karar verdik.

Sözlerini şöyle sürdürdü: "Esnek çalışmayı seçtik, sistem bu şekilde işleyecek. Fikrimden vazgeçmememi garantilemek için de ofisin yarısını bara çevirdik, böylece artık yerimiz de yok!"

Haber, Fever Tree'nin 2020'de satışlarını 2019'a kıyasla yüzde 20 artırdığını duyurmasının ardından geldi. Şirket durumu Britanyalıların kapanma esnasında kendilerine cin ve tonikle "hakkıyla iltimas geçmelerine" bağladı.

Warrillow, "Evde tüketime yönelik üretilen toniklerde halihazırda pazar lideriydik, dolayısıyla bunun yüzde 20 üzerine çıkmış olmamız, daha önce hiç olmadığımız kadar çok buzdolabına ve haneye girmiş olduğumuzun göstergesi" dedi.* İçerik orijinal haline bağlı kalınarak çevrilmiştir. Independent Türkçe'nin editöryal politikasını yansıtmayabilir.

https://www.independent.co.uk/life-style

Independent Türkçe için çeviren: Şafak Küçüksezer

© The Independent

DAHA FAZLA HABER OKU