Trump için çalışan avukat "çıldırdı": İdam mangası Pence'i infaz etmeli

Lin Wood, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya güveniyor

Trump seçimlerden sonra sonuçlara karşı mücadele etse de bu esnada Pence ortalıkta pek gözükmemişti (Reuters)

Donald Trump için çalışan ve onun 2020 seçim sonuçları iddialarının sıkı savunucusu avukat Lin Wood, vatana ihanetten tutuklamalar başladığı takdirde Başkan Yardımcısı Mike Pence’in listenin başında olduğunu söyledi. Pence tutuklanırsa, idam mangasının onu idam edeceğini ifade etti.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

ABD’de seçimlerden sonraki 6 Ocak’ta Senato ve Temsilciler Meclisi, delege oylarını saymak için ortak oturum düzenliyor. Bu oturumu başkan yardımcılığı görevindeki kişiler denetleyip sonuçları açıklıyor. Bu yüzden Mike Pence, Trump destekçilerinin büyük baskısı altında. Zira Wood gibi isimler, Pence’in seçimlere müdahale etmesi için onu kışkırtmaya çalışıyor.

Ancak hukuk tarihçisi Jed Shugerman, Pence’in kongre oturumunun sonucunu değiştirme yetkisine sahip olmadığını söylüyor.

The Inquisitr'ın haberine göre, yılbaşı günü bir dizi tweet atan Wood, Pence’in vatana ihanetten idam edileceğini söyledikten sonra onun bir korkak olduğunu, kuş gibi şakıyıp her şeyi itiraf edeceğini de belirtti. Wood’a göre, Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, doğruları söyleyen taraf. Bu yüzden onun dikkatlice dinlenmesi gerektiğini, Pence tutuklanırsa Pompeo’nun seçimi kurtaracağını ifade etti.

ABD Temsilciler Meclisi üyesi Louie Gohmert, Biden’ın kazandığı seçimle ilgili bir dava açmış durumda. Washington Examiner, 31 Aralık’ta Pence’i temsil eden avukatların, yargıçtan söz konusu davayı düşürmesini istediğini bildirmişti. Aynı haber sitesinden Jerry Dunleavy, Wood’un yorumlarının tam da bu sebepten kaynaklandığını söyledi.

Wood’un bu yorumları birçok tepki çekti. Washington Examiner’ın politika şefi Byron York, birçok kişinin ona “çıldırmış” dediğini belirtirken sosyal medyada avukatın akıl sağlığına dair soru işaretleri oluştu.

 

Independent Türkçe, The Inquisitr

DAHA FAZLA HABER OKU