CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu: Erdoğan'dan randevu isteyeceğim

İmamoğlu İstanbul'un eski belediye başkanlarıyla görüşmek istediğini söyledi

İmamoğlu, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'ı ziyaret etti / Fotoğraf: AA

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için randevu talep edeceğini söyledi.

İmamoğlu, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan'ı ziyaretinde konuştu. Cuma günü için yine eski başkanlardan Kadir Topbaş'tan randevu istediğin söyleyen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile de görüşmek istediğini belirtti. 

Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleşen ziyarette İmamoğlu, Dalan'ın İstanbul ile ilgili tecrübelerinden faydalanmak istediğini ifade etti.

 

 

Bedrettin Dalan ziyaretten memnun olduğunu söyledi ve diğer adayların da kendisini ziyaret etmesini istedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'la diğer adayların da görüşmesi gerektiğini söyleyen Dalan şöyle konuştu:

"İstanbul'a hizmet ibadetlerin en güzelidir. Ona talip olmak da yürek ister. Cesaretinizi kutluyorum. Bu bir nasip meselesidir. Allah kimseye kolay kolay İstanbul belediye başkanlığını nasip etmez. Dilerim ki İstanbul yapboz tahtası olmaktan kurtulsun. Biri yapar biri bozar olmasın. Herkes taşın üstüne taş koysun. Yeni belediye başkanı hata yapmak istemiyorsa, İstanbulluları mutlu etmek istiyorsa diğer bütün belediye başkanlarının tecrübelerinden istifade etsin."

 

 

Dalan trafik ve gökdelenlerden şikayetçi

Dalan, İstanbul'a Kent Yüksek Danışma Kurulu kurulmasını ve bu kurula eski belediye başkanlarının da çağrılarak fikirlerinin alınmasını istedi.

İstanbul'da en çok trafik ve gökdelenlerden şikayetçi olduğunu söyleyen eski başkan, gökdelenlerin trafiği daha artırdığını ifade etti. Öneri olarak büyükşehirleri büyütmemek gerektiğini, ağır sanayiinin büyükşehirlerden çıkarılması gerektiğini söyledi. 

 

 

DAHA FAZLA HABER OKU