Yeğen Trump: Suçlu, zalim ve hain Donald'ın yeri Beyaz Saray'dan sonra cezaevidir

Mary Trump, "Amerikan halkının bu durumla başa çıkamayacağının defalarca söylenmesi çok aşağılayıcı" dedi

Donald Trump bugüne kadar yeğeninden birçok sert eleştiriye maruz kaldı (Reuters)

ABD Başkanı Donald Trump'ın yeğeni Mary Trump, amcasının "suçlu, zalim ve hain" olduğunu ve Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra yerinin hapishane olduğunu söyledi.

Associated Press'e (AP) konuşan psikolog ve yazar Mary Trump, eski bir başkanın yargılanmasının ülkenin siyasi bölünmelerini derinleştireceği fikrine itiraz ederek amcasını kızdıracak yeni bir açıklamaya imza attı.

Başkan'ın ağabeyi Fred Jr. Trump'ın kızı olan yeğen Trump, "Açık konuşmak gerekirse, Amerikan halkının bu durumla başa çıkamayacağının ve sadece devam etmemiz gerektiğinin defalarca söylenmesi çok aşağılayıcı" dedi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

"Kovuşturulmayı ve yargılanmayı hak eden biri varsa o da Donald'dır" diyen Mary Trump, "(Aksi takdirde) ister inanın ister inanmayın kendimizi ondan daha kötü birine açık hale getiririz" diye ekledi.

Donald Trump'la arası açık olan yeğen Mary Trump, amcasının Joe Biden karşısında mağlubiyeti kabul etmemeye direnmesi üzerine yaptığı bir paylaşımda yaşananları "bir darbe girişimi" olarak nitelendirmişti.

Başkan'ı lafını sakınmaz şekilde eleştiren bir isim olan Mary Trump, "Başkan seçilen Joe Biden meşru ve kesin biçimde kazandı. Donald ve destekçileri her ne kadar yalan söyleyip kıvırsa da hiçbir şey bu durumu değiştirmeyecek. Ama giderken verebildikleri kadar çok zarar verecekler. Tetikte olun, bu bir darbe girişimidir" ifadelerini kullanmıştı.

Mary Trump bu yıl amcası hakkında skandal bilgiler içeren "Too Much and Never Enough: How My Family Created The World's Most Dangerous Man" (Çok Fazla ve Asla Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı) adlı ve Trump'ı "bir canavar" olarak nitelendirdiği bir kitap yayımlamıştı.


Independent Türkçe, AP

DAHA FAZLA HABER OKU