Koronavirüs testi pozitif çıkan İmamoğlu, hastane odasından video ile seslendi: Şu an aslında iyiyim, ateşim fena değil

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs olduğunu, İBB Sözcüsü Murat Ongun duyurdu. İmamoğlu'da hastane odasından bir video ile durumunu anlattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testi pozitif çıktı.

Testin pozitif olduğunu, İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından duyurdu. Ongun tweetinde, "İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Hastanede tedavi süreci başlayan Başkanımızın sağlık durumu iyidir. Kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerini kullandı.

Independent Türkçe'nin İBB yetkililerinden aldığı bilgiye göre, İmamoğlu Amerikan Hastanesi'nde test yaptırdı. Sonuç pozitif çıkınca da derhal tedaviye başlandı.

İmamoğl'da hastane odasından çektiği bir video ile durumu hakkında bilgi verdi. Mesajında "Kovid 19 testim pozitif çıktı, tedavi sürecim başladı. Sağlık durumum şu an iyi, ilgi gösteren herkese teşekkürler. Sağlığınıza ve önlemlere mutlaka dikkat edin, hepinizi seviyorum" ifadelerini kullanan İmamoğlu videoda ise şunları söyledi: 

Ben sıklıkla kovid testi olan birisiyim. Çarşamba günü yine kovid testi oldum ve negatif çıkmıştı. Ama dün akşam saat 9.00 sıralarında ateşim yükseldi ve 39 derece ateşle hastaneye gelince dün akşamı hastanede geçirdim ve test olduk. Bugün itibarıyla pozitif olduğu konusunda bir rapor oluştu. Şu an aslında iyiyim. Ateşim fena değil. Süreç devam ediyor. Tıbbi anlamda negatif diye yorumlayacağımız bir şey gözükmüyor. İnşallah hayırlısı ile sağlığımıza kavuşacağız. Elbette bütün vatandaşlarımızın mutlaka dikkat etmesini istiyorum. Bu süreçte duyurularımızı hep yapıyoruz. Teması mümkün olduğu kadar azaltalım. Herkesin bu anlamda duyarlılık göstermesi şarttır. En büyük dileğim bu. Hepinizi çok seviyorum. İstanbul’da her şey çok güzel olmaya devam edecek hiç endişeniz olmasın.

 

 

Bakan Koca'dan 'geçmiş olsun' telefonu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kovid-19 testi pozitif çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu telefonla arayarak "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

 

Sosyal medyadan açıklama yapan Bakan Koca, "COVID-19 testinin pozitif çıktığını öğrenince arayıp, geçmiş olsun dileklerimi ilettiğim İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Ekrem İmamoğlu’na buradan bir kez daha geçmiş olsun diyorum. Bu vesileyle, salgının yayıldığı İstanbul’da halkımızı tedbirli olmaya davet ediyorum" dedi.

 

Independent Türkçe

 

DAHA FAZLA HABER OKU