İnce’den CHP Sözcüsü Öztrak’a: ‘Anket yaptırmadık' sözü özrünün kabahatinden de büyük olduğunu ortaya koyuyor

'Anket' iddiaları hakkında bir soruya yanıt veren Öztrak’a İnce'den yanıt geldi

Fotoğraflar: AA
Kolaj: Independent Türkçe

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) bir anket tartışması yaşandı.

Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın, ‘Memleket Hareketi’ni sürdüren Muharrem İnce’nin gündeme getirdiği anket sonuçlarıyla ilgili olarak “Keşke bunu Cumhur İttifakı'nın sözcüsü söyleseydi" açıklamasına, İnce'den sert tepki geldi.

İnce, “Faik Öztrak ‘CHP olarak anket yaptırmadık' diyor. Siyaset kurumunun eksiğini, gediğini görebilmek için anket yaptırması kadar doğal bir şey yok. Partimiz hazineden milyonlarca lira alıyor, bu paralarla anket de tabi ki yaptırılmalı” dedi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan İnce, “Birincisi anketi ben yaptırmadım. Yapılan ankete CHP yönetiminden herhangi bir yalanlama da gelmedi. Piyasada dolanan anketi ben gündeme getirdim” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce amacının CHP Sözcüsü Öztrak ile dalaşmak olmadığını ancak gerçekleri de gündeme getirmenin bir siyasetçi olarak görevi olduğunu sözlerine ekledi.

Öztrak: Keşke bunu Cumhur İttifakı'nın bir sözcüsü söyleseydi

Öztrak, bir gazetecinin sorduğu "Anket çalışması yaptırdınız mı? Muharrem İnce CHP'nin oy oranının yüzde 17 civarında olduğunu iddia etti. Bu iddiaya katılır mısınız?" sorusuna şu yanıtı vermişti:

Birçok anket çalışması var. Ama bizim özel olarak yaptırdığımız bir anket yok. Sayın İnce, bizim partimizin bir üyesi. Onun iddialarına burada cevap vermeyi doğru bulmuyorum. Bunlar çünkü partimizi eleştiren konular, partimizin içinde tartışılması daha doğru olan hususlardır. Ama şöyle de demekten kendimi alıkoyamıyorum. Keşke bunu Cumhur İttifakı'nın bir sözcüsü söyleseydi de biz de çıkıp Halep ordaysa Arşın buradadır deyip hadi bakalım hodri meydan deseydik.

 

Independent Türkçe, Sözcü

DAHA FAZLA HABER OKU