MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın: Demirtaş’a af isteyenler de bu suça ortaktır

MHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın, “Demirtaş PKK'nın siyasi temsilcisidir. MHP bunu her yerde söylüyor. Ona af isteyenler de bu suça ortaktır” dedi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın / Fotoğraf: AA

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın, partisinin Gümüşhane il kongresine katıldı. Cumhur İttifakı'nı hedef alanların Türkiye'yi siyaseten bölüp parçalamak istediğini ileri süren Aydın, 2014'te düzenlenen Kobani eylemlerine ilişkin soruşturma kapsamında bazı HDP MYK üyelerinin gözaltına alındığını hatırlatarak şunları söyledi:

O kahraman gibi gösterdikleri, af istedikleri, hepsinin ortak paydası Demirtaş kim? Gümüşhane'nin şehidi yok mu? Gümüşhane'yi Karadeniz'e bağlayan hatta bunlar cirit atmadılar mı? Bunlar her türlü melaneti işlemediler mi?

"CHP, HDP'den önce tepki gösterdi"

Kendisinin de bölgenin insanı olduğunu dile getiren Aydın, "Hainimizi de tanıyoruz, vatanımızı sevenleri de tanıyoruz. Bize kimse elma şekerini bandırıp da baldıran zehirini yutturmasın. Demirtaş PKK'nın siyasi temsilcisidir. MHP bunu her yerde söylüyor. Ona af isteyenler de bu suça ortaktır" dedi. Aydın, HDP’lilere yönelik gözaltıları ise şu sözlerle değerlendirdi.

Dün derdest edilen, Kobani olaylarında azmettirici ekibi almaya başladılar. İlk tepki nereden geldi? HDP'den önce CHP'den geldi farkında mısınız? Grup Başkanvekili hemen konuştu, 'Bunlar ne yapmışlar. 5-6 yıl önce 2014-2020 yeni delil mi var? Niye böyle yapıyorlar.' Ya sana ne? Sen Mustafa Kemal'in siyasi emanetini taşıyorsun. Daha Mustafa Kemal'in, Atatürk olduğunun farkında bile değiller. Utanmadan, sıkılmadan Ermenistan'a '1915 olaylarındaki acınızı paylaşıyoruz' diyen bir sivil toplum kuruluşundan da medet umuyorlar. Bunları boyayıp millete yutturuyorlar.

"TTB, YPG'nin, PYD'nin temsilcilerine ödüller vermiş"

Türk Tabipleri Birliğine (TTB) yönelik de eleştirilerde de bulunan Aydın, adında "Türk" kelimesi bulunan bir kuruluşun gayri Türk faaliyetlerde bulunduğunu savundu. TTB'nin Güneydoğu'da şehit edilen bir sağlık çalışanıyla ilgili mesajına değinen Aydın, şu değerlendirmede bulundu:

Hiç unutamıyorum, 'her türlü terörü lanetliyoruz' diyor. Niye diyemiyorsun 'bu katliamı, bu doktorumun canına kıyan PKK'yı lanetliyoruz.' Yok PKK'yı lanetlemek. Her türlü terörü lanetliyorlarmış. Ama Ermenistan'a, Ermenistan Tabipler Birliğine mesaj geçiyorlar, 'biz sizin acınızı paylaşıyoruz.' Yani ne demek? Dolaylı olarak 'Türkler sizi katletti.' demek istiyor. Afrin operasyonunu başlatıyoruz. Canımız yanmış, oradan habire fitne, fesat geliyor, evlatlarımızı kaybediyoruz. 'Bu bir savaş.' diyor. 'Bu bir sosyal rahatsızlık, hastalıktır.' diyor. Kim diyor? TTB Başkanı diyor. Araştırıp deşifre ettik. YPG'nin, PYD'nin temsilcilerine ödüller vermişler. Aynı kürsülerden beraber konuşmuşlar. Dışardaki müstemleke zihniyetindeki babalarıyla iş birliği halindeler. Çok şükür fitneyi ve fesatı bozan bir MHP ve onun bilge lideri var.

DAHA FAZLA HABER OKU