Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geçmişe göre daha iyi bir konumdayız

Cuma namazı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Ülke olarak, millet olarak her alanda iyiye gidiyoruz. Sağda solda konuşulanlara hiç kulak asmayın dedi

Fotoğraf: AA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Büyük Çamlıca Camisi'ndeki cuma namazı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cami cemaatine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı tedbirli davranılması yönündeki uyarılarda bulunan Erdoğan, "Cumanız mübarek olsun. Sizlerden istirhamımız kurallara uyarsak çok çok hayırlı olacaktır. Lütfen uyarılara dikkat edersek çok çok isabetli, hayırlı olacaktır" dedi.

Erdoğan şunları kaydetti:

Zira gerek bu vefatlar, gerekse hastanelerdeki bu yatan kardeşlerimiz bunlar bizler için, ülkemiz için, milletimiz için birer uyarı. Bu uyarılara bizler de Müslümanlar olarak tedbirlerimizi ona göre almamız lazım. Dünyada da bu konuda en hassas bizim olmamız lazım. Ülke olarak, millet olarak her geçen gün hamdolsun daha iyiye gidiyoruz. Sağda solda konuşulanlara hiç kulak asmayın. Ülkemiz askeri alanda olsun, ekonomik, eğitim, ulaşım, enerjide olsun görüyorsunuz müjdeleri alıyorsunuz. Ve bunların devamı aynen gelecek, geliyor diyebilirim. Her geçen gün geçmişe göre daha iyi bir konumdayız. Sizlerden dua bekliyoruz. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum. Rabb'im yar ve yardımcımız olsun inşallah.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, cami cemaatine seslendiği sırada basın mensuplarının mikrofonlarını havaya kaldırarak sesini kaydetmeye çalışması da objektiflere yansıdı.
 

20200828_2_44092092_57730080.jpg
Fotoğraf: AA


"Pazartesi Giresun’da olacağım"

Giresun’da yaşanan sel felaketine ilişkin de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Giresun birçok ilçesiyle büyük bir felaket yaşadı. Rabbim yardımcıları olsun, nasipse pazartesi günü Giresun'da olacağım" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra Üsküdar Nato taksi durağını ziyaret etti. Erdoğan, burada vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.


 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU