ODTÜ şenliği için her yer serbest ama Devrim Stadyumu yasak... Rektörlük açıklama yaptı

ODTÜ Rektörlüğü, 33. Bahar Şenlikleri için öğrenci topluluklarına yer gösterdi, "Destek açıklayan sanatçılarla şenliğimizi yapalım" dedi. Uluslararası Gençlik Topluluğu, Devrim Stadyumu'nda ısrarcı

ODTÜ Rektörlüğü ile öğrenciler arasındaki bahar şenliği çekişmesinde rektörlük öğrencilere yeni bir teklifte bulundu.

Rektörlükten yapılan açıklamada şenliklerin rektörlük tarafından iptal edilmediği belirtilerek, şenliğin geleneksel teması ile yapılmasının önerildiği ifade edildi.

Rektörlük tarafından yapılan açıklama şöyle:

Üniversitemiz tarafından önerilen Şenlik teması; ODTÜ öğrencilerinin potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası boyutunu öne çıkaran, ticari amaç gütmeyen, öğrenci topluluklarının katkıları ile gerçekleştirilecek şekilde planlanmıştır. Üniversitemizin yaptığı bu öneri, ilgili topluluğun değerlendirmesi durumunda desteklenecek ve ivedilikle ilgili makamlara resmi izin başvurusu yapılacaktır. 

33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin gerçekleşmesi durumunda pek çok değerli sanatçı ve kişi gönüllü destek ve katılımını beyan etmiştir. Bundan büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtir, teşekkür ederiz. 

Üniversitemizin Uluslararası Gençlik Topluluğu'na önerdiği 33. ODTÜ Uluslararası Bahar Şenliği’nin formatında; 

Kültür ve Kongre Merkezi Salonlarının tümünün mesai saatleri içinde topluluk etkinlikleri (tiyatro, söyleşi, müzik dinletisi, dans gösterisi, vb.) için kullanımı, 

Dereboyunda Müzik Toplulukları (MT) Sahnesi, 

Kültür ve Kongre Merkezi önünde Jazz Sahnesi, 

Kültür ve Kongre Merkezi otopark alanının saat 22.00'ye dek öğrenci toplulukları tarafından açılacak stantlar, Radyo Topluluğu etkinliği ve konserler için kullanımı, Rektörlük olanakları ile kurulacak sahnede müzik topluluklarının sahne alması, Elçilik katkıları ile gelecek sanatçıların konseri, uluslararası öğrenci stantlarının kurulması ve ticari gıda stantları yerine kermes talebinde bulunan toplulukların hazırlayacakları yiyecek stantları yer almaktadır.

Rektörlüğün açıklamasında, önerinin öğrenciler tarafından kabul edilmesi durumunda şenliğin 24-25-26 Nisan günleri belirtilen çerçeve ve mekanlarda gerçekleşmesinin temenni edildiği de söylendi.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Açıklamada, öğrencilere destek açıklayan sanatçılara da çağrıda bulunularak, sosyal medyada desteklerini belirten sanatçılardan bahar şenliğine katkı sunmaları istendi.

ODTÜ’deki öğrenci toplulukları, şenlikler için her sene olduğu gibi bu yıl da Devrim Stadyumu’nda hazırlıklara başlandığını ancak rektörlüğün şenlikler için otoparkı adres gösterdiğini ileri sürüyor. Bu açıklamanın ardından da öğrencilerin tutumu değişmedi.

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU