Karayip Korsanları iki yeni filmle dönüyor: Şiddet iddialarının ortasındaki Depp muhtemelen yer almayacak

Karayip Korsanları’nın iki yeni filminin daha çekilmesi planlanıyor ancak görünüşe bakılırsa Johnny Depp bu planlara dahil değil

Londra'da süren iftira davasında Depp'in eski eşi Amber Heard bu hafta üç gün boyunca ifade verecek (Disney)

Tüm dünyada önemli bir hayran kitlesi bulunan Karayip Korsanları (Pirates of the Caribbean) film serisine iki yeni filmin daha eklenmesinin planlandığı ancak filmin baş karakteri Jack Sparrow’u canlandıran Johnny Depp’in bu planlara dahil olmayabileceği belirtildi.

Depp, Disney’in yapımcısı olduğu film serisinde haşarı Kaptan Jack Sparrow karakteriyle dikkat çekmişti. Bazı açılardan talihsiz olan Jack Sparrow, düşmanları için korkutucu özellikler de barındırabiliyordu.

Express'in haberine göre Johnny Depp, film serisinin ana karakteri rolünde 5 film boyunca denizlerde yelken açmıştı. Öte yandan bir vadede serinin 6. ve 7. filminin de vizyona girmesi bekleniyor. Fakat bu sefer dümende Margot Robbie olabilir.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

57 yaşındaki ünlü Hollywood yıldızının eski eşi Amber Heard ile aralarında yaşanan olaylara yönelik yaptığı haberlere dair mahkemeye verdiği The Sun gazetesiyle süren davası nedeniyle yeni yapımlarda yer alma şansının düşmüş olabileceği düşünülüyor.

Disney yöneticilerinin davada Depp’in uyuşturucu kullandığına ve Heard’e şiddet uyguladığına dair iddialarla “hayal kırıklığına uğradığı” belirtildi.

Express’in Daily Star’dan aktardığı habere göre, “yapımcılar film serisinde Depp’e veda edilmesini sağlayacak hikaye üzerinde çalışıyor.”

Ne Disney ne de Karayip Korsanları’nın yapımcısı Jerry Bruckheimer, Londra’da devam eden davaya yönelik herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Bahsi geçen haberde ayrıca stüdyodan bilgi verdiği söylenen kaynak şunları aktardı:

Her ikisi de Johnny davayı kazansa da kaybetse de bu hassas zamanda Johnny’nin bir gişe zehri gibi görüneceğinin farkında. Fakat Jerry onun perdede yer almasını sağlayacak küçük bir rol olmasını umuyor.

Karayip Korsanları’na ya da Depp’e yönelik henüz herhangi bir resmi açıklama yapılmamış olsa da tartışmaların aktörün kariyeri açısından iyiye işaret etmediği anlaşılıyor. 

 

Independent Türkçe, Express

DAHA FAZLA HABER OKU