Saygı Öztürk: Sedat Peker ve Alaattin Çakıcı, görüntülü aramayla Kur'an'a el basıp barıştı

Sedat Peker ile Alaattin Çakıcı arasındaki gerilim, karşılıklı mesajlarla iyice tırmandı. Saygı Öztürk, araya giren 'bir dost'un ikiliyi nasıl barıştırdığını anlattı

AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ortaklığıyla hazırlanan infaz düzenlemesi, organize suç örgütü liderliği suçunu işlediği gerekçesiyle hüküm giyen Alaattin Çakıcı'ya da yaradı. Çakıcı, düzenlemenin yasalaşmasının ardından hapishaneden çıktı. 

Çakıcı'nın tahliyesinin ardından, yeraltı dünyasının bir diğer ismi Sedat Peker, sosyal medyada yayınladığı videoyla Çakıcı'ya mesaj verdi. İki isim ve yakınları arasında çatışmalı bir süreç yaşanacağı beklenirken, aralarında barış yapıldığı haberi duyuldu. 

Haberi ilk duyuran kişi, Sözcü yazarı Saygı Öztürk'tü. Öztürk, köşesinde yazdığı barışın detaylarını, Medyascope'tan Caner Polat'a anlattı.

İkilinin ortak bir “dost” aracılığıyla barıştığını, “abi-kardeş gibi” olduklarını belirten Öztürk, şunları söyledi: 

Ben Sedat Peker ile telefonla görüştüm. Bana ‘Aramızda bir sorun yok’ dedi. Yakın bir dostları aracılığıyla görüşüyorlar. Görüntülü bir görüşme gerçekleştiriyorlar ve Kuran’a el basarak aralarında bir sorun olmadığını taahhüt ediyorlar.


Independent Türkçe, Medyascope

DAHA FAZLA HABER OKU