Sevda Noyan'a eşinin ailesi dava açıyor: Soyadımızın saygınlığını kirletti

Engin Noyan ile evli olan Sevda Noyan, Ülke TV'de Esra Elönü'nün Arafta Sorular adlı programına katılmış ve "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür" demişti

Fotoğraf: Twitter

Katıldığı televizyon programında kullandığı ifadeler nedeniyle tepki çeken Sevda Noyan adlı yazarın eşinin ailesi, hukuki süreç başlatacaklarını duyurdu. 

Engin Noyan ile evli olan Sevda Noyan, Ülke TV'de Esra Elönü'nün Arafta Sorular adlı programına katılmış ve "15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık. Bizim aile 50 kişiyi götürür" demişti.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Sevda Noyan'ın sözleri üzerine, eşi Engin Noyan'ın ailesi, yaptığı açıklamayla, aile isminlerine saygınlığı kirletildiğini belirterek, hakaret davası açacaklarını duyurdu.

Noyan ailesinden yapılan açıklama şöyle:

03 Mayıs 2020 tarihinde Ülke TV isimli televizyon kanalında Arafta Sorular programına katılan Sevda Noyan isimli şahıs;  ailemizi ve NOYAN soyadının  saygınlığını zedeleyen birtakım görüşlerini hayasızca dile getirerek hepimizi derinden yaralamıştır.

Aile bireylerimizden Münib Engin Noyan’ın halihazırda nikahlı eşi olan Sevda Noyan’ın önce insanlık ve sonra ailemiz adına akıl ötesi, çirkin ve utandırıcı olan bu açıklamaları hiçbir şekilde NOYAN Ailesi’nin hiçbir bireyinin düşüncelerini YANSITMAMAKTADIR.

Sevda Noyan, ailemizin soyadını evlilik yoluyla almış olup, bu şahsın ne kimliği ne de düşünceleriyle hiçbir şekilde ailemiz tarafından benimsenmemiştir. 
Cumhuriyet döneminin ilk valilerinden olan büyük babamız rahmetli Ahmet Refik Bey’in soyadı kanunuyla aldığı, babamız Dr. Abbas Erdoğan Noyan’ın ve  ailemizin diğer bireylerinin onurla taşıdığı NOYAN soyadının, bu şekilde kirletilmesi bizleri fazlasıyla rahatsız etmiş ve üzmüştür. 

Değerli dostlarımız, iş çevremiz, öğrencilerimiz ve aynı soyadını taşımamakla beraber akraba ve hısımlarımız olanlar; 

Sevda Noyan isimli bu şahsın düşünce ve tutumlarının hiçbir şekilde BİZLER VE AİLEMİZLE İLİŞKİLENDİRİLMEMESİNİ rica ediyoruz. 
NOYAN ailesi bireyleri olarak kendisini şiddetle kınıyor ve protesto ediyoruz.  

NOYAN AİLESİ olarak bu şahısa  aile ismimizin saygınlığını kirlettiği için hakaret davası açarak hukuki süreci başlatacağız.

Saygılarımızla.

Selma Türkis NOYAN – Çevirmen, Almanca Öğretmeni
Tevfik Emre NOYAN – Reklamcı, Üniversite Öğretim Üyesi
Davut Halit Eren NOYAN – Sanatçı, İşletmeci 
Murat NOYAN – İş İnsanı
Eser NOYAN  - Sanatçı
Güliz NOYAN – İş İnsanı

 

Independent Türkçe, Cumhuriyet

DAHA FAZLA HABER OKU