Samsun’dan moral veren haber: 96 yaşındaki baba ile 65 yaşındaki oğlu taburcu edildi

Samsun’da Kovid-19’u yenerek hastaneden taburcu edilen 96 yaşındaki baba ile 65 yaşındaki oğlu Türkiye’ye moral oldu

Fotoğraf: AA

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele eden Türkiye’de bin 582 hasta virüsü mağlup etmeyi başardı. Hastanelerden taburcu edilen her hasta ülkeye moral oluyor.

Samsun'da 96 yaşındaki Kasım ile 65 yaşındaki oğlu Yusuf Akyüz, yakalandıkları yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) yendi ve taburcu edilerek evlerine gönderildi.

Atakum ilçesinde 21 Mart'ta eşi Refika Akyüz'ün hayatını kaybetmesi nedeniyle düzenlenen cenaze töreninde Kasım ve oğlu Yusuf Akyüz'e bir yakınlarından virüs bulaştı.

Rahatsızlanmaları üzerine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan baba ve oğlu, tedavinin ardından sağlığına kavuştu.

Babasıyla aynı odada kaldı

Annesinin cenazesinden sonra rahatsızlandıklarını anlatan Yusuf Akyüz, cenazeye katılan yakınlarından birinde virüs tespit edildiğini söyledi. Akyüz tedavi sürecini şöyle aktardı:

Hastaneye başvurduk. Babamda ve bende koronavirüs testi pozitif çıktı. Önce babamı, sonra beni hastaneye yatırdılar. Babam 96 yaşında olmasına rağmen yüksek ateş, yorgunluk, öksürük ve nefes alamama gibi hiçbir sıkıntı yaşamadı. Erken teşhis ve erken tedavi sonuç verdi ve bugün taburcu edildi.

Babası ile aynı odada kaldıklarını aktaran Akyüz, "Babamın yaşlı olması nedeniyle refakatçi lazımdı. Bende de virüs tespit edilince aynı odada birlikte kaldık, ona refakatçilik yapmış oldum. Birlikte bu hastalığı yendik. İkimizin yeni test sonuçları negatif çıktı" dedi.

Kasım Akyüz de hastane çalışanlarına gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

DAHA FAZLA HABER OKU