LeBron James'ten seyircisiz maç yorumu: Taraftarın olmadığı bir maçta oynama ihtimalim yok

Los Angeles Lakers'ın All-Star oyuncusu LeBron James, koronavirüs salgını gerekçesiyle maçların seyircisiz oynanmasını değerlendirdi. James, "Taraftarlar için sahaya çıkan biriyim. Onlar yoksa benim de salonda bulunmamın hiçbir anlamı yok" dedi

LeBron James / Fotoğraf: USA TODAY Sports

Amerikan Basketbol Ligi'nde (NBA) Los Angeles Lakers forması giyen yıldız oyuncu LeBron James, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle müsabakaların seyircisiz oynanması halinde maça çıkmayacağını söyledi.

Ünlü basketbolcu basına yaptığı açıklamada, bir gazetecinin "NBA yönetiminin, koronavirüsün yayılması ihtimali üzerine maçların taraftarsız oynanması konusunda takımlara hazırlık yapması talimatı verdiği iddia ediliyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna, "Taraftarsız maça çıkmak? Cevabım basit, hayır" yanıtını verdi.

 

 

Basketbolun taraftarsız anlamı olmayacağını vurgulayan LeBron James, şöyle konuştu: 

Ben, taraftarlar için sahaya çıkan biriyim. Onlar yoksa benim de salonda bulunmamın hiçbir anlamı yok. Taraftarın olmadığı bir maçta oynama ihtimalim yok.

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyada birçok insan hayatını kaybederken, ABD genelinde bugüne kadar 15 kişinin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı.

 

Independent Türkçe, Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU