Kuytul: Perinçek’in neden ‘yargı altın çağını yaşıyor’ dediğini anlayabiliyoruz

Alparslan Kuytul: Kimler yargının konumundan memnunsa onlar yargıya hâkim olmuşlardır

Fotoğaf: furkanvakfi.org

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'nın Kurucu Başkanı Alparslan Kuytul, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yargıya her istediğini yaptırabildiği için “Yargı altın çağını yaşıyor” ifadesini kullandığı görüşünü dile getirdi.

Furkan Vakfı mensupları basın açıklaması yapmak üzere Adana Atatürk Parkında bir araya gelirken 22 aylık tutukluluk sonrası tahliye edilen Alparslan Kuytul da programa katıldı.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Kuytul, yargı mensuplarının “Türkiye’deki adaletin işleyişine artık ‘dur’ demesi” gerektiğini söylerken Perinçek hakkında şunları söyledi:

Bütün kirli eller, yargıdan elini çekmelidirler. Yargıya hâkim olanlar: “Yargı altın devrini yaşıyor” diyor.

Doğu Perinçek: “14 yılından beri Türkiye’yi Tayyip Erdoğan yönetmiyor” diyor.

Gazeteci soruyor: Kim yönetiyor?

Doğu Perinçek: “Ordu, polis ve Vatan partisi yönetiyor” diyor.

Bunu söylediği halde hakkında hiçbir işlem yapılamıyor, soruşturma açılamıyor. Perinçek: ‘Cumhurbaşkanı’nın yolsuzluğuna dair elimde 38 tane dosya var’ demişti. “Nasıl bunu söylersin? Cumhurbaşkanı’nın yolsuzlukların neymiş, dosyaları savcılara teslim et” denilmiyor. Son aylarda farkındaysanız her gün televizyonlarda her lafı söylüyor. Neden ‘yargı altın çağını yaşıyor’ dediğini anlayabiliyoruz. Çünkü artık her istediklerini yaptırabiliyor. Kimler istediğini yaptırabiliyor ve kimler yargının konumundan memnunsa onlar yargıya hâkim olmuşlardır.

 

Independent Türkçe

DAHA FAZLA HABER OKU