Emniyet’ten İhlas Haber Ajansı’na yalanlama: Haber doğru değil

Samsun'da yabancı uyruklu kişilerin darp edildiği öne sürülmüştü

Fotoğraf: AA

Samsun Emniyet Müdürlüğü, bir ikametin kapısını kırarak içeri giren üç kişinin, biri Irak uyruklu iki kişiyi darp ettiği şeklinde İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilen haberin içeriğinin doğru olmadığına dair bir açıklama yayınladı.

İHA, dün abonelerine geçtiği bir haberde “Samsun'da 3 kişi, kapısını kırarak içeri girdikleri evde bulunan 1'i yabancı uyruklu 2 kişiyi sopayla darp edip, hastanelik etti” iddiasına yer vermişti.

Haberde ifadeler yer alıyordu:

Samsun'un İlkadım ilçesinde yaşanan olayda, 3 kişi kapısını kırıp içeri girdikleri evde bulunan Irak uyruklu ev sahibi Hamer M.D.A.G. ve evde misafir olan Ersan A.'ya sopa ile saldırdı. Olay polise haber verildi. Olay yerine giden polis evde 1'i baygın halde kanlar içinde 2 kişiyi buldu. Yaralılar, sağlık ekipleri tarafından ambulansla Gazi Devlet Hastanesine kaldırıldı ve tedavi altına alındı. Yaralı Ersan A., kendilerine cezaevi arkadaşı A.Ç. ve yanında bulunan 2 kişinin saldırdığını söyledi. Polis kaçan saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Bahse konu olayla ilgili Gazi Polis Merkezi Amirliğince soruşturma yürütüldüğü belirtilen Samsun Emniyet Müdürlüğü açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Olaya karışan Irak uyruklu M.M.D.A ve Türk vatandaşları E.A, S.D, A.Ç, O.D isimli şahısların aynı ikamet içerisinde birlikte alkol aldıkları sırada kendi aralarında çıkan tartışma nedeniyle kavga edip karşılıklı olarak birbirlerini darbettikleri, şahısların çeşitli yerlerinden yaralandığı şahısların beyanlarından ve doktor raporlarından anlaşılmış, ikametin içerisinde de kavga nedeniyle farklı yerlerde maddi zarar meydana geldiği tespit edilmiş olup haberin başlığı ile içeriğinin doğru olmadığı anlaşılmıştır.

Ajanslar

DAHA FAZLA HABER OKU