Şahsiyet’in Meksika uyarlaması için çekim tarihi belli oldu

Haluk Bilginer dizideki rolüyle Uluslararası Emmy En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanmıştı

(Puhu TV)

Türk izleyicisiyle 2018’de buluşan Şahsiyet’in Meksika uyarlaması için çekimler şubatta başlıyor.  

Şahsiyet, 2019’da Berlin TV Dizisi Festivali, Avrupa Sinematografi Ödülleri ve MedyaTablet Ödülleri de dahil olmak üzere pek çok ulusal ve uluslararası ödüller ve adaylıklar kazandı. Dizinin başrol oyuncusu Haluk Bilginer ise Uluslararası Emmy En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı.

10 bölümden oluşacak gerilim dizisi, Alzheimer teşhisi konan Pascual'ın hafızasını kaybetmeden önce geçmişte işlenen bir suç için adalet aramaya karar vermesinin hikayesini anlatıyor. Pascual bu yolda, gizemli ölümleri araştıran bir dedektif Jimena’yla karşılaşıyor.

fazla oku

Bu bölüm, konuyla ilgili referans noktalarını içerir. (Related Nodes field)

Dizinin oyuncuları arasında Meksika Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nden sayısız ödül alan ve dizinin baş kahramanı Pascual’a hayat verecek Meksikalı aktör Damián Alcázar yer alıyor. Kariyeri boyunca 8 Ariel Ödülü kazanan Alcázar, A Wonderful World, The Perfect Dictatorship, Narnia Günlükleri: Prens Caspian ve Narcos gibi dizi ve filmlerde rol aldı.

Oyuncu ve şarkıcı Paulina Gaitán ise Jimena karekterini canlandıracak. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Ariel Ödülü adaylığı bulunan Gaitán, Cappadocia, Narcos ve The Good Girls gibi birçok uluslararası film ve dizide rol aldı. Oyunculuğa 12 yaşındayken başlayan Gaitán’ın içinde yer aldığı projeler arasında 2017 En İyi Dizi Emmy Ödüllü program Mr. Ávila ve Devil Guardian da var.

Dizinin yönetmeni Ernesto Contreras’ın en ünlü filmleri arasında Blue Eyelids, Keep Growing: Café Tacuba ve Sundance Film Festivali'nde İzleyici Ödülü ve Ariel Ödülü kazanan Dream in Another Language var. Contreras aynı zamanda El Chapo, Everyday Heroes ve 2019 Uluslararası Emmy’de En İyi Uluslararası Dizi ödülünü kazanmış Falco gibi diziler de yönetti.

Şubatta Meksika’da başlanacak çekimlerin nisan ortalarında bitmesi planlanıyor. Dizinin yapım şirketiyse ünlü Paramparça Aşklar Köpekler (Amores Perros) ve Çocuk Büyütme Rehberi (No Returns Acceptted) filmleriyle tanınan Monica Lozan liderliğindeki Alebrije.

 

© The Independentturkish

DAHA FAZLA HABER OKU