CHP'de Marmaris istifaları... İlçe teşkilatının ardından belediye başkanı da istifa etti

Yeniden aday gösterilmeyen mevcut başkan Ali Acar kendisi ile birlikte partisinden bin 600 üyenin de istifa ettiği söyledi

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar - Fofoğraf: DHA

CHP’de Marmaris ilçe teşkilatının ardından yeniden aday gösterilmeyen mevcut Belediye Başkanı Ali Acar da partisinden istifa etti.

 Acar istifasını, partisinin İlçe Başkanlığı önünde yaptığı açıklamayla duyurdu. Ali Acar kendisi ile birlikte partisinden bin 600 üyenin de istifa ettiği söyledi.

Dünkü tartışmalı Parti Meclisi toplantısında Ali Acar’ın yerine Mehmet Oktay aday gösterilmişti.

Ali Acar CHP Genel Merkezi’ne sunduğu istifa dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesinde partimizin aday belirleme süreci Marmaris açısından son bulmuştur. Verilen kararın Parti yönetimine ve halkımıza hayırlı olmasını dilerim. Ben ve ekibim, 2014 yılından bu yana Büyükşehir Yasası'nı bahane ederek Marmaris ve diğer turizm merkezlerini görmemezlikten gelen, her türlü baskıyı uygulayan, bezdirme yöntemini seçen ve nihayetinde bu amacına ulaşan il örgütü ve büyükşehir belediye yönetiminin parti yöneticilerimizi ikna etmiş olduğunu anlamış bulunuyoruz. Üzüntümüz odur ki bu süreçte genel merkez yöneticilerimiz ne yıllardır belediye başkanları için hazırladığı çalışma grafiklerini ve başarı ölçütlerini, ne yaptırdığı anketleri, ne ön seçim taleplerini dikkate almış ve kent yönetimini kişisel istekleriyle doğru orantılı algılayan büyükşehir yönetiminin isteğini geri çevirememiştir. Bu süreçte bize düşen ‘istenmeyen adam’ payesi olmuştur. İstenmediğimiz yerde durmayacağız ve yalnızca Marmaris'in değil, Muğla'nın ‘tek adama’ teslim edilişine seyirci kalmayacağız. Ülke genelinde ‘tek adama’ karşı çıkan parti yönetimimizin Muğla'da ‘tek adama’ onay vermesi bizi derinden üzmüş ve bu anlayışla yolun sonuna gelinmiştir. Bu düşüncelerle yıllardır emek harcadığım partimden istifa ediyorum.”


 

DAHA FAZLA HABER OKU